MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » İstanbul’un gençleri bir arada
İstanbul’un gençleri bir arada

BB Gençlik Meclisi İstanbul faaliyet gösteren 30 ilçenin gençlik meclisi başkan ve üyelerinin bir araya toplantıya ev sahipliği yaptı.  Toplantı gençlerin İstanbul’da, bilim, kültür, sanat, spor ve sosyal yaşam gibi pek çok alanda daha fazla söz sahibi olması amacıyla düzenlendi.

 

 
İBB Gençlik Meclisi 5. dönemi kuruluşundan sonra edindiği yeni vizyon ve misyonu gereği İstanbul’da yaşayan beş milyon gencin topluma, bilime, kültüre, sanata ve spora dair  konulardaki gelişimlerine ilişkin programlara ve faaliyetlere katılımlarını gerçekleştirmeyi ve bu konularda söz sahibi olmalarını hedefliyor.

 
Ekim ayından buyana yapılan etkinlik ve programlara İstanbul’da 57 bin gence ulaşan İBB Gençlik Meclisi, büyük bir çalışma ve özveriyle “İstanbul İlçe Gençlik Meclisleri Buluşması” programını gerçekleştirdi.

 
İstanbul’da ilk defa bu ölçüde büyük bir Gençlik Meclisi buluşmasına sahne olan programa 30 ilçeden gençlik meclisi başkanları ve 200 üye katıldı. Toplantı Topkapı 1453 Sosyal Tesislerinde düzenlendi. Programın açılışında konuşan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş gençlerin bir araya geldiği bu buluşmanın gerekli olduğunu belirtti. İBB Gençlik Meclisi olarak tüm ilçe gençlik meclisleriyle tanışmayı, kaynaşmayı ve birlikte İstanbul için ortak hareket edip, İstanbul’a artı değer katma çabası içinde olduklarını belirtti. Ağırbaş konuşmasında, İBB Gençlik Meclisi’nin 5. dönemi itibariyle edindiği yeni vizyon ve misyonu anlattı. İlçe Gençlik Meclisleri olarak yaşanan tüm sorunları birlikte çözelim mesajını veren Ağırbaş, “İlçe Gençlik Meclisleriyle birlikte projeler üretmek, tecrübe ve fikir paylaşımında bulunmak ve ilçe gençlik meclislerinin sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek amacıyla İBB Gençlik Meclisi bünyesinde “Gençlik Meclisleri Masası” birimi kuruldu. Kurduğumuz Gençlik Meclisleri Masası ile bizlere daha kolay ulaşabilecek, ihtiyaç duyulduğu noktalarda ortak adım atabileceğiz” dedi.
Konuşmanın ardından masaları tek tek dolaşarak katılan ilçe belediyeleri gençlik meclisi üyeleriyle tanışan Samed Ağırbaş davetini geri çevirmedikleri için tam misafirlere teşekkür etti.

Etiketler:
📆 27 Şubat 2015 Cuma 10:16   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR