MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kadıköy, Manşet, Toplum » Kadıköy Belediyesi Kadın Politikasını Kadınlarla Belirleyecek
Kadıköy Belediyesi Kadın Politikasını Kadınlarla Belirleyecek

Kadıköy Belediyesi, kadın ve toplumsal cinsiyet politikalarını oluşturmak için kadınları açık foruma davet ediyor.

 

Kadıköy Belediyesi kadınlara yönelik hizmet ve politikalarını kadınlarla belirleyecek. Geçtiğimiz yıl “Belediyelerin Anayasası” olarak tanımlanan beş yıllık stratejik planı Kadıköylülerle, onların öneri ve talepleri doğrultusunda hazırlayan Kadıköy Belediyesi şimdi de kadın politikalarını kadınlarla birlikte belirleyecek.

 

Kadın ve toplumsal cinsiyet politikalarında bütüncül ve katılımcı bir yaklaşım ve yol haritası oluşturma hedefleyen Kadıköy Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı’nı kadınlarla birlikte hazırlamak üzere bir çalıştay düzenliyor.

 

21 Kasım Cumartesi günü saat 10:00’da Kozyatağı Kültür Merkezi Kadıköy Belediyesi Meclis Binasında gerçekleşecek çalıştayın ilk yarısında kadınların öneri ve taleplerinin alınacağı ve yalnızca kadınların katılımına açık “KADIKÖY KADIN FORUMU” düzenlenecek. Ayrıca, forum öncesinde “Yerel Yönetimler ve Kadın” başlıklı çerçeve sunum, Yüksek Şehir Plancısı Yıldız Tokman tarafından yapılacak.

 

Günün ikinci yarısında ise Kadıköy’ün yerel eşitlik eylem planının temelini oluşturması düşünülen beş ayrı konu başlığı altında, ilgili STK, kamu idaresi, yerel yönetim, akademisyen ve yurttaşların bir araya geleceği ve görüş, öneri, deneyim ve uzmanlıklarını aktaracağı beş farklı atölyede bir çalıştay gerçekleştirilecek. Atölyelerde tartışılacak beş ana başlık ise şöyle: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Kentsel Hizmetler ve Kadın , Kadın ve Sağlık,

 

İstihdam ve Eğitim, Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı.

 

* Yerel Eşitlik Eylem Planı: İllerin yerel düzeyde kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve kadının statüsünün güçlenmesi için izlemeleri gereken yol haritasını belirlemek üzere hazırladıkları kilit belgelerdir. CEDAW (Birleşmiş Milletler Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Engellenmesi Sözleşmesi)’ne olarak altı başlıkta (eğitim, sağlık, istihdam, yönetim mekanizmalarına katılım, kadına yönelik şiddet ve kentsel hizmetler) hazırlanır.

TARİH: 21 Kasım Cumartesi

SAAT: 10:00

YER: Kozyatağı Kültür Merkezi Kadıköy Belediyesi Meclis Binası

İletişim: Kadıköy Belediyesi Akademi 0216 411 48 33-34- akademi@kadikoy.bel.tr

SERVİS ULAŞIM BİLGİLERİ:

Gidiş

* Kadıköy Rıhtımdan 09.15’da

* Kadıköy Evlendirme Dairesi’nden 09.15’da

Dönüş

* Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne, sonra Rıhtıma bırakmak üzere 12.30’da

* Kadıköy Evlendirme Dairesi sonra Rıhtıma bırakmak üzere 18.30’da araçlar kalkış yapacaktır.

📆 19 Kasım 2015 Perşembe 14:30   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR