MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Kağıthane Belediyesi, çocukları da düşünüyor
Kağıthane Belediyesi, çocukları da düşünüyor

Çocuklara yatırımlarını sürdüren Kağıthane Belediyesi Ebu Hureyre Cami Yanı Parkını hizmete açtı.

Kağıthane Belediyesi çocukların eğlence ihtiyacını karşılamak adına 287’nci park olan Ebu Hureyre Cami Yanı Parkını hizmete açtı. Parkın açılış törenine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın protokol konuşmasıyla başlayan açılış programı, park tanıtımlarının yapıldığı video gösterimiyle devam etti. Ardından protokol üyelerinin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi. Açılış töreninin ardından Başkan Kılıç ve Kağıthane sakinleri parkı gezerken, çocuklar ise yeni yapılan parkın tadını çıkardı.

’’Kağıthane Belediyesi 287’nci çocuk parkını açtı’’

Üç ay içerisinde Kağıthane’de 34 tane açılış yapılacağını ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ’’Bu açılışların içerisinde çeşitli hizmet birimleri var, bu birimlerden biride parklarımız. Bugün açtığımız park Kağıthane’de açmış olduğumuz 287’nci park. 287’ye ulaştık, bu park açılışlarımız devam edecek. Biz Kağıthane’de imarlı olan parselleri yeşil alanlara alıyoruz, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yeşil alanlar üretiyoruz. Böylece birçok yeşil alan ve park üretme imkanına sahip olduk. Bugün bunlardan birini açtık, komşularımız, çocuklarımızda çok mutlu oldu. Kağıthane’miz için hayırlı olsun, bu parklarımız bahçelerimiz arttıkça, biz park bahçe ve on binlerce ağaç ürettikçe Kağıthane’miz havası en temiz ilçe oldu. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz, çocuklarımız için de Kağıthane için de hayırlı olsun. Sadece Hamidiye Mahallemizde 41 tane parkımız oldu’’ dedi.

’’Burada eğlenebileceğimiz bir alan oluştu’’

Parkın keyfini çıkaran çocuklar ise, ’’Burası çok iyi oldu, okuldan sonra eğlenebileceğimiz bir alan oluştu, ben mutluyum. Ben buradaki okulda okuyorum, okulun önünde bir park açılması çok iyi oldu. Daha önce yukarıdaki parka çıkıyorduk, yolda uzundu artık okul çıkışlarında buradaki parka geliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

📆 08 Kasım 2017 Çarşamba 09:29   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR