MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Çekmeköy, Genel, Manşet, Toplum » Kağıthane Kültür Yayınları fuarda görücüye çıktı
Kağıthane Kültür Yayınları fuarda görücüye çıktı

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı’nda Kağıthane Belediyesi yayınlarıyla yer aldı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı başladı. Fuarın açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükeşehir Belediyesi ve Marmara Belediyler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, “Geçmişte biz belediyecilik dendiği zaman sadece yol, kaldırım çalışmalarının asli çalışmalar olduğunu düşünürdük ama devamında gördük ki kültür de, eğitim de belediyecilik adına olması gereken bir iş’’ dedi.

Açılışın ardından Başkan Mevlüt Uysal ve beraberinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz birlikte Kağıthane Belediyesi’nin kültürel yayınlarının yer aldığı standı ziyaret etti.

Ziyaretin rehberliğini Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç yaparken raflarda yer alan eserler hakkında bilgi verdi. Başkan Kılıç, “Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ev sahipliği yapan Kağıthanemizin dünden bugüne tarihi, kültürel ve sosyal varlıklarının herkes tarafından bilinerek yaşatılması adına son 14 yılda 50’ye yakın kültürel yayın hazırladık. Bugün de bu yayınlarımızı İstanbul tarihini ve kültürünü merak eden vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Standımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz’’ dedi.

📆 15 Aralık 2017 Cuma 21:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR