MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun!necdet-cam-akademi
Temmuz 2022
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Meclis Üyeleri ve Mahalle Birim Başkanları ile Büyükada Tesisleri’nde bir araya geldi

 

. Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra, CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Kartal İlçe Gençlik Kolu Başkanı Cem Armutlu, Kartal Belediye Başkan Danışmanı Özbey Pekşen, Özel Kalem Müdürü Mustafa Fehmi Okay ve Mahalle Birim Başkanları katıldı.

Mahallelerdeki sorunları Mahalle Birim Başkanlarından tek tek dinleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Bizim göremediklerimizi sizler takip ederek bizlere iletirseniz sorunlar daha çabuk çözülür.” dedi.

Kartal’a yeni stad

Yapılan tetkikler ile Kartal Stadı’nın çürük olduğunun tespit edildiğini söyleyen Başkan Altınok Öz : “ Kartal Stadı’ndan numune aldık, çürük çıktı, vatandaşlarımızı tehlikeye atmayacağız, stad yıkılıp yerine yenisi yapılacak.” Dedi. Yeni stadın Kartal Adliyesi’nin yakınında olacağını belirten Başkan Altınok Öz, buna gerekçe olarak da stadların, şehre ve esnafa canlılık kazandırdığını dolayısı ile şehrin dışında stada karşı olduklarını, söyledi.

“Meydan projelerimize başladık”

Kartal’da meydan projelerinin devam edeceğini, bu kapsamda Ceviz Meydanı projesinin başladığını belirten Başkan Altınok Öz: “Belediyenin borcu var yapamaz diyorlardı, mali yönden en rahat belediye biziz, borçlarımızı yapılandırıp rahat bir şekilde ödüyoruz, işte Ceviz Meydanı yapılıyor.“ dedi. Kartal’da meydan projelerine devam edeceklerini vurgulayan Altınok Öz, Uğur Mumcu Meydan projesinin de her yönüyle hazır olduğunu belirtip: “Meydana konacak olan Uğur Mumcu heykelinin maketi hazır, meydan şu an ihale sürecinde, kent meydanları ile anılır, zaten bildirgemizde de var. Bu dönem Cevizli Meydanı ve Uğur Mumcu Meydanı yapılacak!” dedi.

“Türkiye Deprem Dönüşümü bizden öğrendi”

Başkan Altınok Öz, Türkiye’de en iyi kentsel ve deprem dönüşümü yapan belediyenin, Kartal Belediyesi olduğunu belirterek: “Türkiye, ‘Deprem Dönüşüm’ü bizden öğrendi.” dedi. Türkiye’de ranta dayalı dönüşüm yapıldığını belirten Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da herhangi sayıdaki bir parselin bir araya gelmesiyle veya bir ada haline gelmeleri dahilinde, dönüşümün önünün açıldığını söyledi.

Verdiği bir örnek ile konuşmasını devam ettiren Başkan Altınok Öz: “Esentepe’de 20 daireden oluşan Kurtuluş Apartmanı vardı, 20 daire bir araya gelip müteahhiti araya sokmadan binalarını kendileri yaptı ve bugün itibari ile yarısından çoğu evlerine taşındı. Kartal Belediyesi olarak, bahçe düzenini biz yaptık. Türkiye’de dönüşümün bu kadar güzel olabildiği başka bir örnek yok. Kurtuluş Apartmanından birlik içinde kurtuldular ve Apartmana ‘Birlik Apartmanı’ adını verdiler. Bu, Cumhuriyet Halk Parti’li bir belediyenin yaptığı ve Türkiye’nin her yerinde değerlendirilebilecek “Yerinde Dönüşüm”ün en güzel örneğidir.” dedi.

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç yaptığı konuşmada: “Bu ay toplantımızı Kartal Belediyemizin Büyükada’daki sosyal tesisinde yapıyoruz, çok güzel bir tesis, Kartal halkı bu tesislerden faydalanıyor, halkımızın belediyemizin bu sosyal tesislerinden ve faaliyetlerinden çok memnun olduğunu bizzat görüyoruz ve duyuyoruz, ben bu güzel hizmetlerinden dolayı Sayın Başkan’ımız Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

📆 10 Ağustos 2015 Pazartesi 14:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR