MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi İbb’ye Dur Dedi
Kartal Belediyesi İbb’ye Dur Dedi

Kartal Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklama;

Bir ajans tarafından yayınlanan haber ve yorumların ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Bahsi geçen haber, Kartal Belediyesi hedef gösterilerek ve çarptırılarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bugün bir medya organında “Kartal’daki park sorunu zabıtaları karşı karşıya getirdi”  başlığıyla paylaşılan haberde kullanılan ifadeler, tasarruf ve sorumluluğunun Kartal Belediyesi’ne ait olan bir alanın bilgisinden tamamen yoksun kişilerce, taraf gözetilerek ve halkı yanlış bilgilendirmeye yönelik basına servis edilmiştir.

Haberde bahsi geçen alan, Kartal E-5 Cevizli Köprüsü yanındaki Kuriş Yapı’ya ait inşaatın yapımı sırasında, Kartal Belediyesi’ne terk edilmiştir. Söz konusu alan, Kartal Belediyesi’nin sorumluluğunda olup “yeşil alan” statüsündedir.

Durum buyken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 28 Mart Çarşamba günü, Kuriş’ten Kartal Belediyesi’ne terk edilen alanı, izinsiz bir şekilde UTK’dan karar çıkarttıkları bahanesiyle, iş makinalarını alana yığarak gasp etmeye çalışmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ayrıca tasarrufu Kartal Belediyesi’ne ait olan alana, İSPARK kulübesi ve tabelası koyarak sadece yeşil alan olarak kullanılabilecek bir alanı, işgal etmiştir.

İzinsiz ve haksız bir şekilde yapılmak istenen çalışmaya; Kartal Belediyesi Zabıta Ekibi, makinaların alana girmesine müsaade etmeyerek karşı durmuştur. İBB’nin işgalci ve uzlaşmadan uzak tavrına karşılık yine Kartal Belediyesi çalışanları, durum çözüme kavuşuncaya kadar ortak bir payda bulmuş ve alana silindirin girmesine müsaade ederek doğabilecek kargaşanın önüne geçmiştir.

Konuyla ilgili olarak yanlış yönlendirmelere sebebiyet vermemek adına bu servis edilen haberlerin çarpıtıldığını bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak ister, saygılar sunarız.

📆 28 Mart 2018 Çarşamba 16:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR