MENÜ ☰
Ramazan Ayınecdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ KREŞ ÖĞRETMENLERİ MİNİKLERE SATRANÇ ÖĞRETECEK
KARTAL BELEDİYESİ KREŞ ÖĞRETMENLERİ MİNİKLERE SATRANÇ ÖĞRETECEK

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde gençlerin ve çocukların stratejik düşünme, bireysel karar alma ve sorgulama yeteneklerini geliştirmek amacıyla satranç sporunu yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kartallı çocuk ve gençlerin rağbet gösterdiği Kartal Belediyesi satranç kursunda bu kez Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezleri’ndeki eğitimciler ve Kartal’da bulunan öğretmenler eğitim gördü.

 

 

Ulusal hakem ve kurs eğitmeni Özgür Acar tarafından, 2014 yılında satranç sporunun altyapısının oluşturulması ve okullarda yaygınlaştırılması faaliyetlerine ağırlık veren Kartal Belediyesi Satranç Kulübü ve Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul Şubesi işbirliğiyle Kartal Belediyesi kreşlerinde görevli öğretmenlere satranç eğitimi verildi.

 

 

Kartal Belediyesi Satranç kursunda eğitimini tamamlayarak ‘Usta öğretici’ sertifikası almaya hak kazanan Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezleri’nde görevli 20 öğretmen, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Atalar Merkez Kreşi’nde düzenlenen sertifika törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün eşi Feray Öz, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz, kreş öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

“Kartal Belediyesi Kreşlerindeki Minikler de Satrançla Tanışacak”

 

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün eşi Feray Öz, “İlçe genelinde satranç kültürünün yerleşmesi için çalışmalara devam eden ve satranca genç yaşlarda başlamanın önemini kavrayan Kartal Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Öğretmenlerin aldıkları bu satranç eğitimini, Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim alan miniklere en başarılı şekilde yansıtacaklarına gönülden inanıyorum” dedi. Kartal’da özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik tüm projelerin destekçisi ve takipçisi olan Feray Öz, çocukların öğretmenlerinden alacakları satranç eğitimiyle yeteneklerini ilerleteceklerini ve hayatlarında birçok başarıya imza atacaklarına inandığını belirterek satranç kursunu başarıyla bitiren ve sertifika almaya hak kazanan kreş öğretmenlerini tebrik etti.

 

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer de törende yaptığı konuşmada, “Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da yaptığı çalışmalarla kadınlara, çocuklara, insana, çevreye, doğaya ne kadar değer verdiğini hep gösterdi. Başkanımız Altınok Öz, çocuklara ve kadınlara verdiği değerin bir göstergesi olarak, göreve geldiği zaman Kartal’da 1 olan kreş sayısını bugün 11’e çıkardı. Başkan Altınok Öz tüm spor dallarına önem verdiğini ancak satranç sporunu ayrı bir yerde tuttuğuna dikkat çeken Gürer, “Satranç, çocukların yeteneklerini arttırarak akademik başarıya doğrudan katkı sağlamaktadır. Bunun yanında çocukların odaklanma, görselleştirme, ileriyi düşünme, muhakeme yeteneği, analiz yapabilme, soyut düşünme, planlama, eş zamanlı çoklu düşünme becerisi ve zeka düzeyini artırarak kişisel gelişimlerini olumlu etkilemektedir. Her çocuk satrancı öğrenmelidir. Bugünkü sertifika törenimize katılan Sayın Feray Öz’e de çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezlerindeki minik öğrencilerimizi de satrançla tanıştıracağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından satranç eğitmenliği kursunu başarı ile tamamlayarak eğitmenlik sertifikasını almaya  hak kazanan  Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezinde görevli  öğretmenlere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

Sertifika töreninin ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün eşi Feray Öz ve Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, yapımı tamamlanan ve resmi açılışı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Soğanlık Yeni Mahalle Kreşi, Hürriyet Mahallesi Kreşi ve Cumhuriyet Mahallesi 2. Kreşini ziyaret ederek verilen eğitim ve çalışmalar hakkında Kreşler Müdürü Enif Yavuz’dan bilgi aldılar. Ziyaretler sırasında kreşte eğitim alan minikler, Feray Öz’e, kendi el becerileriyle yaptıkları çiçekleri takdim ederek Atatürk şiirleri okudular, şarkı söylediler.

 

Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören minik öğrencilerin aileleri de satranç sporuna katkılarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

 

📆 19 Kasım 2014 Çarşamba 15:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR