MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi
Kartal Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi

Kartal Belediyesi’nde farklı müdürlüklerde görev yapan personel için Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ilk yardım eğitimi verilmeye başlandı.

 

Sağlık İşleri Müdürlüğü İlk Yardım Merkezi’nde verilen ve 2 gün sürecek olan eğitimde temel ilk yardım bilgilerinin yanı sıra, olası bir kaza, yaralanma, boğulma, yanık vb. gibi durumlarda yapılması gerekenler sırasıyla anlatıldı.

Eğitimde personele; hasta veya yaralının önce hava yolu açıklığını kontrol etmeleri, solunumunun sağlanması ve dolaşımının sağlanması gerektiği belirtilerek ABC olarak nitelendirilen bu 3 ilk yardımının hayat kurtardığı anlatıldı. Olası bir kaza veya yaralanma durumunda olayın sağlık kuruluşlarına bildirilmesi ve hastaya, yaralıya temel yaşam desteği verilmesinin öneminin anlatıldığı eğitimde 112’nin nasıl aranacağı ve bir kişinin sadece bu görevle ilgilenmesi gerektiği aktarıldı. Eğitimin uygulamalı bölümünde ise, Kartal Belediyesi personeline kalbi durmuş ve solunumu olmayan bir hastaya, sağlık görevlileri gelen kadar yapacakları kalp masajı, suni solunum gibi teknikler manken üzerinde gösterildi. Eğitimde ayrıca boğulma, yanık, sıcak çarpması, şok, donma, yaralanmalar konusunda da bilgi verildi ve bu tür durumlarda neler yapacakları anlatıldı.

📆 18 Ağustos 2015 Salı 09:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR