MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, İlçeler, Kartal, Manşet, Sağlık, Toplum » Kartal Belediyesi sağlık emekçilerini unutmadı
Kartal Belediyesi sağlık emekçilerini unutmadı

Kartal Belediyesi’nden Sağlık Emekçilerine 1000 Adet Koruyucu Siperlik


Kartal Belediyesi, sağlık emekçilerinin Korona virüsü ile mücadelesinde önemli bir ihtiyacı tedarik etti. Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından alınan toplam 1000 siperlik, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hibe edildi.


Kartal Belediyesi, Koronavirüs pandemisi sürecinde artan maske talebi ile birlikte, sağlık çalışanlarının önemli bir ihtiyacını karşılayarak siperlik desteğinde bulundu. Söz konusu çalışma kapsamında Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürü Cem Çetin; 1000 adet siperliği, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Cenk Kılıç’a teslim etti. Özellikle yoğun bakımda tedavi gören hastalara müdahaleyi kolaylaştıran ve sağlık çalışanlarının virüsle temasını önleyen siperlikler, gerektiğinde yukarı doğru hareket ettirilebilip kolayca dezenfekte edilebiliyor.


Virüsün yoğun olduğu ortamlarda çalışan sağlık emekçilerinin korunması amacıyla tedarik edilen maskeler, her kullanımdan sonra uygun solüsyonlar ile temizlenip steril hale getirildikten sonra yeniden kullanılabiliyor. Siperlikleri teslim alan hastane yetkilileri ise önemli bir ihtiyacın tedarik edilmesi konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Koronavirüs ile mücadelede salgından korunmanın en etkili yollarından biri de maske kullanımı. Ancak artan talep ile birlikte stok sıkıntısı da beraberinde geliyor ne yazık ki. Özellikle hastanelerde bizler için kahramanca bir mücadele veren sağlık emekçilerimizin bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamasını istemiyoruz. Bu amaçla Kartalımızın önemli hastanelerinden Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin salgınla mücadelesinde önemli bir ihtiyacı karşılayacağını düşünerek 1000 adet siperlik desteğinde bulunduk.  Her zaman için imkânlarımız dâhilinde, desteğimize ihtiyaç duyan bütün komşularımızın, kurumlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız.”

Galeri
📆 14 Nisan 2020 Salı 12:26   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR