MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ VE ÖĞRENCİLERDEN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
KARTAL BELEDİYESİ VE ÖĞRENCİLERDEN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
 

KARTAL’DAKİ TEKSTİL KUMBARALARINDAN ÇOCUKLARIN OYNAYACAĞI BEZ BEBEKLERE

 

Kartal’ın 20 mahallesine yerleştirilen “Tekstil Kumbaraları” ile tekstil ürünlerini ihtiyaç sahipleri için dönüştüren Kartal Belediyesi, Kartallı öğrencilerle el ele vererek örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Kartal Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 10-11. sınıf öğrencileri ile öğretmenleri, tekstil kumbaralarından çıkan kumaş parçalarını kullanarak ihtiyaç sahibi çocuklar için bez bebekler yapıyor. ‘Bir Bebek Bir Umut’ projesi kapsamında Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde toplanan kumaş parçaları, çocukların oynayabileceği hijyenik hale getirildikten sonra, proje için gönüllü olan öğretmen ve öğrencilere teslim edilerek bez bebeklerin yapımı için kullanılıyor. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmayla yapımı tamamlanan bez bebekler, ihtiyaç sahibi çocuklar için okullara ve yurtlara gönderilecek. Okul ve yurtlardan gelen talepler doğrultusunda ise çocukların yüzünü güldürecek çalışmalar devam edecek. Örnek proje ile alakalı konuşan Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Topal: “Öncelikle Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çevre konusundaki hassasiyeti ve bu yöndeki başarılı çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne de yarınlarımız olan çocuklarımızın yüzünü güldürecek bu örnek projeye imza attıkları için teşekkür ediyor, her türlü çevre ve sosyal sorumluluk projesine okulumuzun dahil olacağını söylemek istiyorum.” dedi.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ise konuşmasında: “Yapılan çalışmalar göstermektedir ki tekstil ve hazır giyim sektörü ortalama %20-25 oranında tasarruf imkânına sahiptir. Kısaca tekstil işletmelerinde enerji tüketen sistemlere yönelik enerji verimliliği uygulamaları sonucunda sağlanacak minimum % 10’luk tasarruf ile yıllık 250 milyon dolar civarında kazanç elde edilebileceği hesaplanabilmektedir. Kartal’ın mahallelerine yerleştirdiğimiz tekstil kumbaraları ile hem doğayı korumayı hem de ekonomimize katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda bu projeyle de çocuklarımızın yüzlerini güldürüyoruz. Hedefimiz gönüllü öğrencilerimiz ile el ele vererek tekstil kumbaralarındaki kumaş parçalarından bez bebekler yaparak yurdun dört bir yanındaki ihtiyaç sahipleri çocuklarımıza ulaştırmak.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

3 Ek

 

 

Yanıtlamak veya Yönlendirmek için burayı tıklayın

15 GB’lık kotanın 15,31 GB’ı (%102) kullanılıyor

Yönet

Şartlar – Gizlilik

Son hesap etkinliği: 0 dakika önce

Ayrıntılar

📆 21 Şubat 2018 Çarşamba 11:07   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR