MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK

 

 

Kartal Belediyesi, Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal sınırları içinde yaşayan ve kendi emeğiyle geçinmeye çalışan dar gelirli kadınların, kendi işlerini kurabilmeleri ve mevcut işlerini geliştirmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kartal Belediyesi, girişimci kadınlara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere ‘Girişimcilik Destek Birimi’ni açıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen ‘Dar Gelirli Kadınlar İçin Girişimcilik Destek Birimleri Projesi’ Kartal Belediyesi ve  Kartal Kadın Kooperatifi işbirliği ile girişimci kadınlarla buluşuyor.
3d43b827-0f73-414b-9b61-e38e22243162

 

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen proje kapsamında; girişimcilik, finansal okuryazarlık, ürün geliştirme/pazarlama konularında eğitimler, uzman buluşmaları, birebir danışmanlık toplantıları ve bilgilendirme, yönlendirme faaliyetleri ile 380 girişimci kadına ulaşılması hedefleniyor. 9 saatten oluşan girişimcilik eğitimlerine katılmak ve danışmanlık almak isteyen kadınlar, bu birimlerden faydalanabilecekler.

Geçtiğimiz yıl Kartal Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Kartal Kadın Kooperatifi  işbirliği ile kadınların kendi küçük işlerini başlatmaları konusunda cesaretlenmeleri, gerçekçi bir iş fikri oluşturmaları için desteklenmeleri amacıyla girişimcilik eğitimleri düzenlenmiş, eğitimlerin yanı sıra uzman buluşmaları ile girişimci adaylarının işlerini kurmaları yolunda ihtiyaç duydukları bilgileri almaları için fırsatlar yaratılmıştı.  Girişimci adayları ile kendi  işini kurmuş kadınların deneyim paylaşımında bulunmaları sağlanarak 227 girişimci kadına ulaşılmıştı. Hürriyet Mahallesi ve Uğur Mumcu Mahallesi’nde pilot uygulaması yapılarak büyük ilgi gören bu çalışma, önceki yılın deneyimiyle girişimci kadınların ihtiyaçları doğrultusunda yenilenip geniş kesimlerle buluşmayı hedefliyor.

Girişimcilik Destek Biriminden nasıl yararlanılır?

—  Girişimcilik, finansal okuryazarlık , ürün geliştirme, pazarlama  eğitimlerine katılabilirsiniz

—  Bilgilendirme toplantılarına katılarak; bölgenizdeki kadınlara sunulan girişimcilik destekleri neler, hangi kurum ne tür hizmetler veriyor,  yereldeki iş fırsatları hakkında bilgilenebilir,  özel sektör temsilcileri ve örnek kadın girişimcilerle buluşarak deneyimlerinden yararlanabilirsiniz

  • Ürün geliştirme/ tasarım ve pazarlama atölyelerine katılabilirsiniz

—  Birebir danışmanlık (mentor toplantıları): İhtiyacınız doğrultusunda, satış, pazarlama, e-ticaret, internet üzerinden satış, işyeri açmanın yasal prosedürleri, kayıtlılık, muhasebe, fiyatlandırma, maliyet hesaplama gibi birçok konuda ilgili kurumların uzmanlarından birebir danışmanlık alabilirsiniz.

 

Girişimcilik Destek Birimi iletişim bilgileri:

0 216 280 64 05

Hürriyet Mahallesi  Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Kartal Kadın Kooperatifi Ofisi, Kat 5

 

Galeri
📆 17 Kasım 2015 Salı 11:08   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR