MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN KARYAPSAN PERSONELİNE AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN KARYAPSAN PERSONELİNE AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

 

Deprem felaketine karşı “sosyal bilinç” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü, deprem, yangın, sel ve toprak kayması gibi afetlerin zararlarının azaltılması amacıyla Kartal genelinde verdiği eğitimlere devam ediyor. Bu eğitimler kapsamında son olarak; Kartal Belediyesi İştirak Şirketlerinden Karyapsan çalışanlarına “Afet Bilinçlendirme” eğitimi verildi.

 

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü personeli tarafından doğal afetlerde yapılması gerekenlerin anlatıldığı “Afet Bilinçlendirme” eğitimi, Çavuşoğlu Mahallesi’nde bulunan Karyapsan’da düzenledi. Olası bir İstanbul depremine ve diğer doğal afetlere yönelik hazırlanan ‘Temel Afet Bilinci Eğitim’ projesi kapsamında eğitim veren Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma ekipleri, Karyapsan çalışanlarına afet sırasında neler yapmaları gerektiğini, afet ve acil durum çantasının hazırlanışını ve acil durum telefonları hakkında bilmeleri gerekenleri anlattı. Çalışanlara daha sonra deprem anında nasıl hareket edecekleri ile ilgili uygulama yaptırıldı. Eğitim sırasında çalışanlardan gelen sorular da yanıtlandı.

 

 

📆 09 Şubat 2018 Cuma 11:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR