MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

Deprem felaketine karşı “sosyal bilinç” anlayışıyla hareket eden Kartal Belediyesi; deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ve bu kapsamda Kartal genelinde okullarda verdiği ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimiyle öğrencileri bilinçlendirmeye devam ediyor. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma ekipleri, çocuklara ve yetişkinlere temel afet bilinci eğitimi veriyor.

 

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü, doğal afetlerde yapılması gerekenlerin anlatıldığı ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimini, bu kez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Uğur Mumcu Mahallesi Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu Sivil Savunma Kulübü öğrencileri için düzenledi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ekibi, Uğur Mumcu Mahallesi Milli Eğitim Vakfı Orta Okulu’nda Sivil Savunma Kulübü üyesi 150 öğrenciye uygulamalı Afet Yönetimi Eğitimi verdi. Olası bir İstanbul depremine ve diğer doğal afetlere yönelik hazırlanan ‘Temel Afet Bilinci Eğitim’ projesi kapsamında eğitim veren Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma ekipleri, çocukları afet sırasında neler yapılması gerektiği, afet ve acil durum çantasının hazırlanışı ve acil durum telefonları hakkında bilgilendirdi. Afet anında neler yapılması gerektiği anlatılan çocuklara daha sonra deprem anında nasıl hareket edilmesiyle ilgili uygulama yaptırıldı. Eğitim sırasında öğrencilerden gelen sorular da yanıtlandı.

 

“Amacımız çocuklarımızı doğal afetler karşısında bilinçli hale getirmek”

 

Doğal afet konularında özellikle çocukları bilinçlendirmenin önemine değinen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ” Büyük önem verdiğim bu eğitim programlarıyla amacımız, çocuklarımızı afetlere karşı duyarlı, bilinçli ve donanımlı hale getirmek. İlçemizde bulunan tüm okullardaki öğrencilerimize yönelik Milli Eğitim Müdürlüğü’yle işbirliği içinde eğitimlerimiz devam edecek. Sivil Savunma Müdürlüğümüz tarafından, ana sınıfı öğrencilerinden başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verdiğimiz eğitimler büyük ilgi görüyor ve verimli geçiyor. Çocuklarımız, Sivil Savunma ekiplerimizden, deprem ya da diğer bir afet anında nasıl davranmaları gerektiği konusunda hayat kurtaracak bilgiler ediniyor. Biz ne kadar duyarlı olursak, ne kadar tedbir alırsak, ne kadar kendi etrafımızdakilerle afete ilişkin bildiklerimizi paylaşırsak, bir afet anında o oranda kayıpların önüne geçme şansımız olur ” dedi.

 

10 Ek

 

 

📆 22 Aralık 2017 Cuma 17:48   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR