MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi’ne Bağlı 11 Kreşin Öğrencileri Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni Gezdi
Kartal Belediyesi’ne Bağlı 11 Kreşin Öğrencileri Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni Gezdi

 

Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Atalar Şube,  Begüm Yavuz, Kordonboyu, Cumhuriyet 1, Cumhuriyet 2, Hürriyet Mahallesi, Soğanlık Yeni Mahalle, Soğanlık Orta Mahalle, Soğanlık Gümüşpınar ve Uğur Mumcu kreşlerinde eğitim gören minikler, Kartal Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ziyaret etti. Muhteşem zaferin 103. yıl dönümü nedeniyle vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği müzedeki malzemeleri inceleyen öğrenciler, öğretmenlerini soru yağmuruna tuttu.

 

 

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Etkinlik Çadırı’nda açılan ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor.  Kartal Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’nin ziyaretçileri, bu kez kreş öğrencileri oldu. Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşe devam eden yaklaşık 200 öğrenci, müzeyi ziyaret etti. Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar ile Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel’in de bulunduğu ziyaret sırasında minikler, müzedeki eserleri inceledi. Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Atalar Şube,  Begüm Yavuz, Kordonboyu Cumhuriyet 1, Cumhuriyet 2, Hürriyet Mahallesi, Soğanlık Yeni Mahalle, Soğanlık Orta Mahalle, Soğanlık Gümüşpınar ve Uğur Mumcu kreşlerine devam eden minikler, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan mühimmat, askeri teçhizatlar, kişisel eşyalar ve daha pek çok malzeme ve belgeyi inceledi. Sıhhiye çadırı ve maket mezar taşlarını da inceleyen öğrencilere 11 kreşte görev yapan öğretmenler de panolardaki yazıları okuyarak bilgi verdi. Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’nde yer alan anı defterinde ise daha önce ziyarette bulunan öğrencilerin yazdığı anlamlı ve duygu dolu satırlar dikkat çekti. Gün boyunca yoğun ziyaretçi akınına uğrayan müzede; Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden ve kütüğü Kartal’da olan şehitler içinde bir bölüm bulunuyor.

 

 

 

24 Ek

 

 

📆 23 Mart 2018 Cuma 10:10   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR