MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL PROF. DR AYHAN SONGAR PARKINDA DÜZENLEME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
KARTAL PROF. DR AYHAN SONGAR PARKINDA DÜZENLEME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Kartal Belediyesi, Kartal’daki parkların bakım-onarım-düzenleme ve yeni park yapım çalışmalarına devam ediyor.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Park ve Bahçeler Müdürü Ali Çelik ile Kartal Belediye Meclis üyesi Mehmet Tirgil, Cevizli Mahallesi Prof. Dr Ayhan Songar Parkı’nda çalışmaları izlediler.

Mahalle halkının bu konuda talebi olduğunu belirten Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer şöyle dedi: “Kartal’da toplam 149 park bulunmaktadır. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz parkları, oyun alanlarını, meydanların varlığının bir kent için zorunlu gereklilik olduğunu ifade etmektedir. Bu nedenle her yıl yeni park alanları oluşturulmakta ve parklar yapılmaktadır. Bu bağlamda da Kartal Belediyesi öncü belediyelerdendir. Parkları yapmak kadar onların varlığını sürekli kılmak, bakım çalışmalarını düzenli yapmak da önemlidir. Doğal olarak mevcut parkların da bakım, onarım ve düzenlemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bu bağlamda özverili bir çalışma yürütmektedir. Geçtiğimiz günlerde Cevizli Mahallesi’nde yaptığım ziyarette, ana yola yakın olan park alanında çevre düzenlemesi talep edildi, muhtarlığın da benzer isteğini dikkate alarak talep edilen parkta çalışma başlattık ve kısa sürede bu çalışma tamamlanacak. Böylece özellikle çocukların ana yoldan kaynaklanabilecek sorunlara karşı önlem oluşturulmuş oldu. Parkları halkımızın da koruması, sahiplenmesi ile yeşil alanlarımızın daha bakımlı ve düzenli kalması sağlanıyor.” dedi. Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ali Çelik, Kartal genelinde yeşil alanların düzenli kontrol ve bakımını yaptıklarını ve vatandaşlardan gelen taleplere karşı da duyarlı bir hizmet anlayışı ile çalıştıklarını söyledi. Kordonboyu Kreş’indeki çocuk parkında da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince düzenleme çalışması yapıldı.

📆 06 Ağustos 2015 Perşembe 12:44   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR