MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » KARTAL’DA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AĞIZ VE DİŞ TARAMASI YAPILDI
KARTAL’DA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AĞIZ VE DİŞ TARAMASI YAPILDI

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine verdiği önem çerçevesinde özellikle çocuklara yönelik sağlık taramalarına devam ediliyor.

 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Kartal Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu’nda diş taraması gerçekleştirildi. Okulda eğitim gören engelli öğrenciler, pedodontist ( Çocuk Diş Hekimi ) ve genel anestezi uzmanı tarafından muayene edildi. Yapılan tarama sonucunda ağız ve diş problemi bulunan çocukların ailelerine bilgi verildi ve ilk etapta tespit edilen problemler, her çocuğa ayrı dosya açılarak kaydedildi. Çocukların Kartal Belediyesi’ne bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz tedavilerinin yapılabilmesi için ailelerine bilgi verilen taramaya Kartal Belediyesi Başkan Yardımcı Cengiz Türkmen ve Sağlık İşleri Müdürü Nuray Sancaklı da katılarak ağız ve diş sağlığı taramasına katılan çocuklara diş macunu ve diş fırçası hediye etti.

 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Kartal’daki okullarda sürdürdüğü sağlık taramalarından, bu kez özel eğitim gören öğrenciler faydalandı. Diş bakımlarını yaptırmak konusunda farklı zorluklar yaşayan engelli öğrencilerin sorunlarını tespit etmek isteyen Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kartal

Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu’nda ağız ve diş taraması gerçekleştirdi. Taramada, pedodontist ve genel anestezi uzmanı, 561 öğrenciyi tek tek muayene etti. Dişlerine çürük, dolgu, kanal tedavisi ve benzeri tedaviler yapılması gereken çocukların kayıt altına alındığı taramada, ailelere çocuklarının tedavilerinin Kartal Belediyesi’ne bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz yapılabileceği bildirildi. Merkezin iletişim numaralarının ailelere verilerek randevu almalarını tavsiye eden tarama ekibi, 51 çocuk için tek tek dosya açarak diş ve ağız problemlerini kayıt altına aldı.

Galeri
📆 01 Kasım 2017 Çarşamba 16:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR