MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » Kılıçdaroğlu: ‘Filistin bizim milli davamızdır’
Kılıçdaroğlu: ‘Filistin bizim milli davamızdır’

Büyükşehir Belediyesinin 48 projesinin açılışı ve temel atma töreni için Muğla’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen törende konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Ben hak, hukuk, adalet dedikçe birisi rahatsız olmuyor. Olsun. Ben bunları ve doğruları söylemeye devam edeceğim. Harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksin. Bu bizim namus borcumuzdur. Bu bizim millete borcumuzdur. Bizi onlardan ayıran temel nokta hesap vermekten korkmuyoruz. Onlar hesap vermezler üstüne üstlük vatandaşa hesap soruyorlar. Biz o nedenle size hesap vermeyi namuslu görev sayıyoruz. Biz ayrıca şunu söylüyoruz, bütün belediye Başkanlarımıza. Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın durumu iyi değil. Kendi vatandaşı ile rekabet eden bir siyasi iktidar var. Gittiler ta Sudan’da binlerce dönüm arazi kiraladılar. Şimdi o AK Parti’nin başında oturan zata soruyorum. Sudan’da neden arazi satın aldın. Bu ülkede toprak, tohum mu yoktu. Niye gittin oradan arazi kiraladın. Kiminle rekabet edeceksin. Kendi çiftçinle rekabet edeceksin. Buna karşı kim çıkıyor. Kim mücadele ediyor biz ediyoruz” dedi.

“Taşeron işçilerin takipçisiyiz”

Taşeron işçilere kadro verilmesini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Düne kadar taşeron işçinin lafını ağızlarına almazlardı. Biz hep söyledik. Sağır sultan duydu, bunlar duymadı. Çözeceksin kardeşim. Sonuna kadar takip edeceğiz. Büyükşehir Belediye başkanlarımıza söyledik. Kırsaldakinin ürününü alacaksın. Çiftçi rahat edecek. Sağlıklı bir gelir paylaşımı olacak. Böyle yapmazsa kim kazanır, yandaş kazanır” diye konuştu.

📆 14 Aralık 2017 Perşembe 19:12   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR