MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Kılıçdaroğlu’ndan 4 aşamalı toplum modeli açıklaması
Kılıçdaroğlu’ndan 4 aşamalı toplum modeli açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği Aydınlanma ve Atatürk Devrimleri Çalıştayı’na katıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan 4 aşamalı toplum modeli açıklaması

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 4 aşamalı bir geleceği inşa etmenin gerekliliğinden bahsetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlediği Aydınlanma ve Atatürk Devrimleri Çalıştayı’na katıldı. Vatandaşların salonu tamamen doldurduğu çalıştayda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partililere seslendi. Kılıçdaroğlu, “4 aşamalı geleceği toplumun önüne koymalıyız. Kadını erkeği, yaşlısı genciyle bunun mücadelesini vermeliyiz” dedi.

Partisinin düzenlediği çalıştayda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “4 aşamalı geleceği toplumun önüne koymalıyız. Kadını erkeği, yaşlısı genciyle bunun mücadelesini vermeliyiz. Birinci halkamız şudur; demokrasi. Hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı, kadın erkek eşitliği gibi buna benzer bir demokraside olmazsa olmaz kurallar neyse onun mücadelesini vermemiz gerekir. İkinci halkamız, üreten Türkiye. Eğer bir ülke üretmezse birilerinin boyunduruğunda görev yapar, o boyundurukta tıkanıp kalır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün toplu iğne üretemeyen bir ülkeden uçak üreten bir ülke seviyesine Türkiye’yi taşıması çok anlamlıdır. Bir üçüncü halka ise güçlü bir sosyal devlettir. Aç ve açıkta hiçbir kimsenin kalmadığı sosyal bir devlet. 1921 yılında kurulan Çocuk Esirgeme Kurumu. Sosyal devlet cumhuriyetin kendi içerisinde zaten mevcuttur. Biz bugün sosyal devleti hak olarak değil lütuf olarak topluma sunuyoruz. Dördüncü ve önemli bir halka, sürdürülebilirlik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı mücadeleyi sürdüremedik, tıkandı. Sürdüremezseniz tökezlersiniz, bir noktada kalırsınız. Bunu sağlamanın yolu yine eğitimden geçer. Eğer biz bunları yapar ve anlatabilirsek sadece kendi komşularımıza değil herkese anlatabilirsek daha güzel ve barış içinde bir Türkiye’yi inşa edebiliriz” diye konuştu.

  • 2018 Emekli maaşı ve zammı ne kadar ? Emekli maaşı hesaplama 2018
  • REKLAM
    Fiat Egea HB

    Standartlarınızı 30.000 TL peşinat, ayda 1.085 TL…

📆 15 Aralık 2017 Cuma 20:29   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR