MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI BARETLERİYLE SAMSUN YOLUNDA
KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI BARETLERİYLE SAMSUN YOLUNDA

Klasik otomobil tutkunu yaklaşık 150 kişi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için Samsun’a yola çıktı. Soma’da yaşanan faciada hayatını kaybeden madenciler için araçlarına siyah kurdele takan grup, taktıkları baretleriyle madencilerin yasını tuttu.

 
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin (İKOD) organize ettiği klasik otomobil konvoyu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için Mobil1’in ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle Samsun’a doğru yola çıktı. “Her Yerde Cumhuriyet” temasıyla 19 Mayıs kutlamalarının önemine dikkat çekmek isteyen 50 klasik otomobil ve 150 kişiden oluşacak konvoy, bir gece Çorum’da konakladıktan sonra Samsun’a geçecek. Klasik otomobilciler Samsun’da, Tütün İskelesi, Arkeoloji-Etnografya ve Gazi Müzesi ve Bandırma Vapuru Replikası’nı ziyaret edecek.

 
Samsun’a yola çıkan klasik otomobil tutkunları, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybedenler için giydikleri siyah kıyafetleri ve baretleriyle saygı duruşunda bulundu. Ayrıca otomobillerine siyah kurdele takan grup, Soma’da yaşanan faciaya dikkat çekti.

“BUGÜN YASTAYIZ”
Klasik Otomobilciler Derneği Üyesi Arif Yıldırım, Soma’da yaşananlara çok üzüldüğünü kaydederek, “Somada yaşananlar gerçekten çok üzücü, içimizde acısını hissediyoruz. Her ne kadar ateş düştüğü yeri yaksa da hep beraber üzülüyoruz. Keşke biz buradan daha sevinçli ve mutlu olarak Samsun’a gidebilseydik. Ölenlere Allah’tan rahmet kalanlara da başsağlığı, dayanma ve metanet gücü dilerim. Soma’ya da dikkat çekmek için buradan 50 araçlık bir konvoyla Samsun’a da inşallah sağ salim çıkacağız. Yola çıkarken Soma’da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren işçilerimiz için giyecekleri siyah kıyafetleriyle ve baretleriyle saygı duruşu yapacak olan grup, araçlarına siyah kurdeleler de bağlayacak. Soma’daki yası tutmak için siyah kurdele taktık ve siyah giyindik çünkü onların acısını ve üzüntüsünü bizler de hissediyoruz, bugün yastayız” ifadelerini kullandı.
Klasik Otomobilciler Derneği üyesi Kenan Kesmen ise, “Siyah kurdeleleri Soma’da olanlardan ötürü üzgün olduğumuzu belirtmek için bağladık. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için aynı zamanda da Soma için yola çıkıyoruz. Burada araçlarla Soma yazısı da yazıyoruz. Çok üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

“AYLARDIR BUNUN HAZIRLIĞINI YAPIYORUZ”
Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, aylardır 19 Mayıs için hazırlık yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
”19 Mayıs törenlerinin 95. yıl dönümünde Samsun’da olmayı hedefledik. Aylardır bunun hazırlığını yapıyoruz. Maalesef ki birkaç gün önce Soma’da yaşanan maden felaketinde 300 civarında işçi hayatında kaybetti. Biz bu işçilerin acılarını yüreklerimizde hissederek buruk da olsa Samsun’a yola çıkacağız. Cumhuriyet değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması adına, Cumhuriyet değerlerinin unutulmaması adına coşku olmasa da kutlama seremonisi olmasa da biz Atatürk’ü anmak adına 19 Mayıs günü Samsun’da bulunacağız. Buradan maden faciasında yaşamını yitiren işçilerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Umarız ki bu tür facialar bir daha yaşanmaz ve yetkililer bu yaşanılanlardan ders alır.”

İSTANBUL (İHA)

📆 17 Mayıs 2014 Cumartesi 11:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR