MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Gerçekleştirildi
Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Gerçekleştirildi

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Kocaeli Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, 208 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan genç sporcular gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı.

 

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği bölgesel etkinliklerini, Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları ile sürdürdü.

Kocaeli Üniversitesi ile 2016 Şubat ayında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen oyunlarda; özel ve partner sporcular atletizm, masa tenisi, yüzme, karma futbol ve karma basketbol branşlarında performans sergiledi. Oyunlara atletizmden 55, masa tenisinden 38, yüzmeden 17, karma basketboldan 39, karma futbol branşından ise 59 olmak üzere toplam 208 sporcu katıldı.

Civelek: “Özel ve partner sporcularımız tek yürek oluyor, gelecek için ümit veriyor…”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek oyunların açılışında yaptığı konuşmada, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinlikleri Kocaeli Bölge Oyunları ile sürdürüyoruz. Bu oyunlar, çocuklarımıza yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam sunuyor. Özel çocuklarımızın kendileri hakkındaki önyargıları yıktıkları, partner sporcularla tek yürek olduklarını gördükçe gelecek için ümit doluyoruz. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar” şeklinde konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır da Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek, “Özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan, böyle anlamlı bir etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunlarına ayrıca antrenörler, öğretmenler ve doktorların yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden 200 kişilik gönüllü ekip de destek verdi.

Oyunlar çerçevesinde spor müsabakalarının yanı sıra uzman hekimler tarafından Sağlıklı Sporcu Taramaları da gerçekleştirildi.

📆 04 Kasım 2016 Cuma 11:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR