MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » KÜÇÜKÇEKMECE OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR BAŞLIYOR
KÜÇÜKÇEKMECE OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR BAŞLIYOR

Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle gerçekleştirilecek olan Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri 2017-2018 Okullar Arası Ödüllü Yarışmaların bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Devlet ve Özel  (ilk-orta-lise) okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik olarak 6 dalda yapılacak yarışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya ilçede eğitim veren devlet ve özel okulların temsilcileri katıldı.

Küçükçekmece ilçe sınırları içinde eğitim gören öğrencilerin katılabileceği yarışmaya konu seçimi ve soruna yaklaşım açısından özgünlük  şartı aranıyor.

*İstanbul” Konulu Güzel Şiir Okuma Yarışması

Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Ödül grubu kuran kişiye verilecektir. Grubun diğer üyeleri madalyayla ödüllendirilecektir. Elektronik kayıt sırasında grup adı altında grup üyelerinin kimlik bilgileri girilecektir. Yarışmaya katılan öğrenciler “İstanbul” konulu şiirlerden okumak zorundadırlar.’

*Küçükçekmece Dahilerini Arıyor Yarışması

Katılan öğrencilerden isteyenlere Bilgi Evlerinin imkânlarından ücretsiz olarak yararlanmaları için üye kimlik kartı verilecektir. Konu seçimi ve soruna yaklaşım açısından özgünlük (Konunun daha önce aynı biçimde benzer yöntemle, çalışılmamış ve daha önce herhangi bir yarışmadan derece almamış olması.

Konu, amaç, hedef, faaliyetler, seçilen yöntemler ve elde edilen sonuçlar arasında bütünsellik bulunması, Toplumsal ve ekonomik bir yarar sağlaması, Uygulanabilirlik ve sonuca ulaşabilme yeterliği,

*Mangala Turnuvası

Yarışma; İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere üç kategoride yapılacaktır. Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel İlkokul (2-3-4. Sınıflar ) Ortaokul (5, 6, 7, 8. Sınıflar) ve Lisede (9, 10, 11 ve12. Sınıflar) okuyan öğrenciler katılabilir

Her okul birden fazla ekiple yarışmaya katılabilir. (Aynı yöre ekibi olmamak kaydıyla, Her okul kendi içinde elemelerini yaparak turnuvaya en fazla 10 yarışmacı ile katılabilir.

*Kâinatın Efendisi Peygamber Efendimiz” Konulu Kompozisyon Yarışması

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel İlkokullarda (3, 4. Sınıflar) ve Ortaokulda (5, 6, 7, 8. Sınıflar) Lise(9.10.11.12. sınıflar)okuyan öğrenciler katılabilir. Katılımcılar yarışmaya tek bir eserle katılacaklardır.

Yarışmaya katılan eserlerin kullanım hakkı, Küçükçekmece MEM ve Küçükçekmece Belediyesine ait olacaktır. Yarışmaya katılan eserin daha önce benzer yarışmalara katılmamış olması gerekmektedir. Yarışmanın her hangi bir aşamasında başka yarışmalara katıldığı, tespit edilen eserler elenmektedir.

Kompozisyonlar, katılımcının kendi el yazısıyla yazım kurallarına uygun ve okunaklı bir şekilde yazılacak ve iki sayfayı geçmeyecektir.

*Şehitler Ölmez Resim Yarışması

Yarışmaya katılan eser daha önce düzenlenen benzer yarışmalara katılmamış olması gerekmektedir. Yarışmanın herhangi bir aşamasında başka yarışmalara katıldığı tespit edilen eserler elenecektir.

*Ses Yarışması

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel ortaöğretim (Lise) 9, 10, 11, 12. sınıflarda okuyan öğrenciler katılabilir.

Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Ödül grubu kuran kişiye verilecektir. Tüm kostüm ve enstrümanlar yarışmacılar tarafından karşılanacaktır. Grubun diğer üyeleri madalyayla ödüllendirilecektir. Elektronik kayıt sırasında grup adı altında grup üyelerinin kimlik bilgileri girilecektir..

YARIŞMA KATEGORİLERİ, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Pop Müziği Türk Rap Müziği

Bilgi için Adres:  Halkalı Turgut Özal Bulvarı No:10 34303

Küçükçekmece/İSTANBUL

E-posta: iletisim@kucukcekmecebilgievleri.com

Telefon: 0212 44 44 360

Faks: 0212 411 0 797

6 Ek

📆 26 Kasım 2017 Pazar 22:21   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR