MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Kasım 2022
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » “Kurbanlarımız Kardeşlik İçin”
“Kurbanlarımız Kardeşlik İçin”

Vekaletle Kurban Kesim Programı için medya kuruluşlarına destek çağrısı

Türkiye Diyanet Vakfı, 40 yıldan fazla süredir ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında hayri, sosyal, kültürel, dini, ilmi ve eğitim alanlarında
önemli hizmetler icra eden bir sivil toplum kuruluşudur.

Vakıf geleneğinin günümüzdeki en sağlam halkalarından biri olan Türkiye Diyanet Vakfı, milletimizin sarsılmaz itimadına mazhar olurken,
aynı zamanda Bakanlar Kurulu Kararı ile de vergi muafiyeti tanınmıştır.

Türkiye Diyanet Vakfı bugün, yurt içindeki 999 şubesi ve 102 ülkede, eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden din hizmetlerini destekleme faaliyetlerine ve
uluslararası yardım çalışmalarına kadar geniş bir alanda sürdürdüğü çalışmalarla ülkemizin iyilik hareketi olmuştur.

Çalışmalarını hiçbir ayrım gözetmeden mazlum ve mağdurların yanında yer alma ilkesiyle sürdüren Vakfımız; 1993 yılından bu yana Diyanet İşleri Başkanlıımız ile birlikte Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenlemektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak dünyanın hangi köşesinde olursa olsun muhtaçlara yardım eli uzatmak, çok uzaklarda da olsalar birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak, mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak ve yedi kıtada insanlığın hizmetine koşmak için bu Kurban Bayramında da Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Vekaletle Kurban Kesim kampanyası başlatıyoruz.

“Kurbanlarımız Kardeşlik İçin” sloganıyla yürüttüğümüz Vekalet Yoluyla Kurban Kesim programında bu yılki kurban bedelleri yurt içi 625 yurt dışı 450 TL olarak belirlenmiştir.
Kampanya kapsamında yurt içinde 182 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında da 76 ülkenin 450 bölgesinde kurban kesimi yapılacak.
Vatandaşların vekâlet verdikleri kurbanlarının, dini usullere uygun şekilde kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV personeli görevlendirilirken, organizasyonlarda gönüllüler de yer alacak. Yurtiçindeki merkezlerden 88’inde ayrıca sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi yapılacak.

 
Vakıf tanıtım filmi, Vekaletle Kurban Kesim Programı tanıtım filmi, TDV fragmanı, banner ve reklam gibi görseller ile
kampanyaya ilişkin detaylı bilgi http://kurban.diyanetvakfi.org.tr adresinde ve link olarak aşağıda sunulmuştur.

📆 25 Ağustos 2015 Salı 15:40   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR