MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe Belediyesi’nde görev değişimi
Maltepe Belediyesi’nde görev değişimi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  Belediye Başkan Yardımcılıklarına yapılan atamalarla ilgili olarak, “Bu bir bayrak yarışıdır.

 

 

Amaç Maltepe halkına hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan hizmet etmektir. Göreve başlayan arkadaşlarımızın daha başarılı olabilmelerini temenni ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

 

Maltepe Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantıları, Maltepe Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt ve CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz da katıldı. Yoklama tutanağının okunmasının ardından birinci birleşimin ilk toplantısı, Başkan Ali Kılıç tarafından açıldı.  Kılıç,  Başkan Yardımcılıklarına Nesimi Yaşar,  Haydar Genç ve Hasan Hayri Şengül ile Maltepe Belediye Meclis Üyeleri Ömer Ekşioğlu, Canan Döner ve Gültekin Karataş’ın getirildiği bilgisini meclis üyeleriyle paylaştı. Kılıç,  “Ayrılan arkadaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.  Diliyorum ki yeni atanan arkadaşlarımızla, daha etkin ve huzurlu bir çalışma ortamı yakalayacaksınız. Bu bir bayrak yarışıdır. Amaç, Maltepe halkına hiç kimseyi ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan hizmet etmektir. Göreve başlayan arkadaşlarımızın daha başarılı olabilmelerini sizlerin ve bizlerin katkısıyla temenni ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

KATLEDİLENLERİ ANDI  

Temmuz ayında iki karanlık sayfa bulunduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Kılıç, 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’ndeki ve 5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Kemaliye ilçesindeki Başbağlar köyünde yaşanan katliamların Türk toplumunda derin yaralar açtığını belirterek, şöyle konuştu: “Sivas’ta yitirdiğimiz aydınlarımızın nasıl katledildiğini ve karanlık ellerin orada insanları nasıl karşı karşıya getirerek, bir takım senaryoları hayata geçirmeye çalıştıklarını hep beraber takip ettik. Türk toplumunun bu senaryolara izin vermediğini aradan geçen süreçte çok net olarak gördük. Hemen arkasından Başbağlar köyünde gerçekleştirilen hain saldırıysa, insanlarımızın yüreğine sıkılmış kurşun değil, tüm Türk insanının yüreğine ve barışa sıkılan kurşunlar olarak tarihe geçti. Sivas ve Başbağlar’da yaşamını yitirenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

 

 

RAMAZAN’DA SIKI DENETİM

 

Kılıç, 7 Haziran genel seçimlerinin topluma hayırlı olması temennisinde bulunarak, Altayçeşme Mahallesi’ndeki Organik Pazar’da düzenlenen Ramazan etkinliklerine katılımın her geçen gün daha fazla arttığını söyledi. Kılıç, zabıta, ruhsat ve sağlık müdürlüklerinin denetimlerini arttırdığını, bu denetimlerin Ramazan sonuna kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi. Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemde yer alan maddeler,  görüşülmek üzere oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi.

 

📆 06 Temmuz 2015 Pazartesi 19:17   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR