MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe Belediyesi’nden Karadeniz Konfederasyonu’na iftar
Maltepe Belediyesi’nden Karadeniz Konfederasyonu’na iftar

Maltepe Belediyesi, Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) üyelerine iftar yemeği verdi.

 

 

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, Maltepe’de derneklerin çalışmalarını desteklemeye ve yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Belediye meclis üyelerinin de katıldığı iftarda KARKON Başkanı Sıtkı Ada, 2010 yılında kurulan konfederasyonlarının siyaset üst bir kurum olduğunu belirterek, desteklerinden ötürü Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür etti. Maltepe’de Ramazan ayı etkinliklerinin düzenlendiği Altayçeşme Mahallesi’ndeki Organik Pazar alanında da, bin beş yüz kişiye iftar yemeği verildi.

Ramazan Sohbetleri’nin konuğu yazar Vehbi Tülek, eski Ramazan eğlenceleri ve Osmanlı dönemindeki Ramazan hazırlıklarıyla ilgili Maltepelileri tarihi bir yolculuğa çıkardı. Tülek, Osmanlı döneminde Ramazan hazırlıklarının Recep ve Şaban aylarında başladığını, padişahların hacca gidemediğini belirterek, “Surre alayı adı verilen alay Üsküdar’dan törenle uğurlanır, 3 ay süren yolculuktan sonra Mekke ve Medine’ye gidilirdi” diye konuştu. Daha sonra sahnelenen “Yaramaz Tavşan” adlı tiyatroyla, çocuklar eğlenceye doydu. Yalı Mahallesi’ndeki açık basketbol sahasında da, “Çanakkale 1915” isimli sinema filminin gösterimi yapıldı.

📆 15 Temmuz 2015 Çarşamba 16:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR