MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe kreşlerle donatılıyor
Maltepe kreşlerle donatılıyor

Maltepe Belediyesi, 4 yeni kreşi hizmete açmak için çalışmalara başladı. Bugüne kadar 4 kreşi hizmete açan belediyenin yeni kreşleri, parklarla içiçe olacak.
Maltepe Belediyesi, çalışan annelerin kreş sıkıntısını çözebilmek için başlattığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. “Her mahalleye kreş” projesi kapsamında bugüne kadar Altayçeşme, Bağlarbaşı, Zümrütevler ve Başıbüyük kreşlerini hizmete açan belediye, Esenkent, İdealtepe, Altıntepe ve Aydınevler kreşleri için de çalışmalara başladı. Yeni açılacak kreşler, parkların içinde yer alacak. İlki Esenkent’te açılacak ve bin 142 metrekare park alanına sahip olacak kreş, 175 metrekare alan üzerine kurulacak. Açılacak kreşlerden Aydınevler kreşi, bin 650 metrekare park ve 105 metrekare kreş alanına, İdealtepe kreşi, 635 metrekare park ve 90 metrekare kreş alanına, Altıntepe kreşiyse bin 400 metrekare park ve 150 metrekare kreş alanına sahip olacak.
PARKLA İÇİÇE
Kreşlerde 4 sınıf, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ofis, yetişkin ve çocuk tuvaletleri yer alacak. Kreşlerde, 24 ve 60 ay arası (2-5 yaş arası) çocuklar eğitim alacak. 2 yaşındaki çocuklara boyama ve oyun aktiviteleri verilirken 3 ila 4 yaşındaki çocuklar müzik, beden eğitimi, resim, okuma-yazmaya başlangıç ve temel matematik dersleri görecek.

📆 05 Ağustos 2015 Çarşamba 13:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR