MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe, Moğolistan’ın Darkhan şehriyle kardeş oldu
Maltepe, Moğolistan’ın Darkhan şehriyle kardeş oldu

Maltepe Belediyesi yurt içinde ve yurt dışında ekonomik ve sosyal ilişkilerini geliştirecek çalışmalarına bir yenisini ekledi. Maltepe Belediye Meclisi’nde, Moğolistan’ın Darkhan Belediyesi’nin kardeş belediye olarak kabul edilmesiyle ilgili öneri, oy birliğiyle kabul edildi.

Maltepe Belediyesi’nin aralık ayı toplantılarının ikinci oturumu, Maltepe Belediye Meclisi Başkanvekili Yusuf Koçhan Başkanlığı’nda  Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda Maltepe’nin, Moğolistan Darkhan Belediyesi’yle kardeş belediye olarak kabul edilmesiyle ilgili öneri, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Teklifle iki şehir arasında kardeş kent ilişkilerinin kurulması, ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyet ve projelerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

İSİMSİZ SOKAĞA LADİN SOKAK İSMİ VERİLDİ 

Toplantıda Altıntepe Mahallesi’nde 15219 ada 26 parsel ile 15129 ada 32 parsele kadar olan isimsiz yola Ladin Sokak isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.  Altıntepe Mahallesi sınırları içinde bulunan Cihadiye Caddesi’ndeki aksının kısaltılmasına ve  D-100 güney yan yola kadar aksının uzatılmasına oy birliğiyle karar verildi.

MALTEPE MEYDANI’NIN TASARIMINA DESTEK

Maltepe merkez meydan ve çevresi imar planlarının ve kentsel tasarım çalışması ile ilgili İmar Komisyonu’nun teklifi oy birliğiyle kabul edildi.  Projeyle Maltepe meydanının kalitesinin artması ve Anadolu yakasının cazip bir merkezi haline gelmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapılacak. Oylamanın ardından konuşan Yusuf Koçhan “Alınan kararla Maltepe çarşısının çok güzel bir çehreye kavuşacak olmasına Belediye Meclisi’nin de oy birliğiyle katkıları çok güzel oldu.” dedi.  

📆 07 Aralık 2023 Perşembe 11:10   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR