MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Gençlik, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu Öğrencileri Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde
Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu Öğrencileri Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 13-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Contemporary İstanbul’da yer alan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ‘ne Istanbul Maltepe İlçesi Mürüvvet Hanım İlkokulu’ndan 3. ve 4. Sınıf öğrencileri 13-14 Kasım tarihlerinde iki gün boyunca katılarak farklı, eğlenceli ve yaratıcı çalışmalarla güncel sanatı deneyimleme şansı yakaladılar. Üstelik iki gün boyunca çağdaş sanat eserleri, sanatçıları ve teknikleri ile tanışma fırsatını da yaşadılar.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi tarafından organize edilen gezide Mürüvvet Hanım İlkokulu Öğrencileri’nin Contemporary İstanbul ‘daki Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde katıldıkları birbirinden eğlenceli, yaratıcı aktivite ve atölyeler şunlardır:

Çağdaş Sanat Keşif Turu :

Çoçuklar Contemporary İstanbul’da heyecan ve yaratıcılık dolu mini bir keşif turuna katıldılar.

Dev Boyama Defteri Etkinliği :

Çocuklar boyama duvarı alanında yer alan ve diledikleri renklerle, istedikleri gibi boyayabilecekleri, insan boyutunda bir resim defterine hayallerindeki çizimleri yaptılar.

Eğlence Dolambaçı Etkinliği :

Çocuklar renkli yünlerle, kocaman bir sanat eseri yarattılar ; sarmal atölyesinde hem eğlenip hem de bu eserin bir parçası oldular.

Buluşmalar:

Renkli hayal güçlerinin buluştuğu bu atölyede çocuklar yaratıcılıklarını kullanarak, sanatçılarımızın eserleriyle, kendi fikirlerini buluşturdular.

Kendi Kahramanını Yap Etkinliği :

Kağıt, keçe, tel, kumaş, hamur, boya ve kablolar… Çocuklar tüm bu malzemeleri kullanarak oluşturdukları kuklayı, içine hayal güçlerini de katarak istedikleri maceranın kahramanı yaptılar.

Kahramanın Başrolde Etkinliği :

Çocuklar kendi kahramanlarının bir filmin başrol oyuncusu olmasını sağladıkları stop-motion atölyesine katıldılar.

Contemporary İstanbul’daki Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ne katılan Mürüvvet Hanım İlkokulunun tüm öğrencileri , çağdaş sanat eserlerini gezerek incelediler ve keşfettiler. Gezi sonrasında ise onlar için özel olarak hazırlanan atölyede eğlenceli ve yaratıcı aktivitelere katıldılar.

📆 15 Kasım 2014 Cumartesi 11:58   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR