MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Eğitim, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu Öğrencileri’nin Kidzania Eğlence Merkezinde
Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu Öğrencileri’nin Kidzania Eğlence Merkezinde

Maltepe Mürüvet Hanım İlkokulunca düzenlenen gezide öğrenciler keyifli birgün yaşadı. Yetkililerden geziile ilgili yapılan açıklamada:

 

 
Kidzania Eğlence Merkezi ; 4-14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunmak için, gerçek bir ülke mantığıyla, çocuk ölçeklerinde inşa edilmiş dünyanın ilk uluslararası temalı parkıdır.

 

 
KidZania  bir eğlence ülkesi  olmasının yanısıra bir eğitim merkezidir. Aktiviteler sayesinde gerçek hayatı deneyimleyen çocukların çevre ile bağlantı kurmalarına ve yetişkinlerden öğrendikleri bilgi ve davranışları ilişkilendirmelerine olanak tanımaktadır.

 

 

Öğretmenler, öğrencileri ile Kidzania’yı ziyaret etmeden önce, öğrencilerinin katılacağı aktiviteleri planlayabilirler. Bu sayede, sınıf içi eğitimlerde öğrendikleri bilgiler pekiştirilmektedir.

Oyun, çocukların öğrenme sürecini destekleyen başarılı bir yoldur. Çocuklar, Kidzania’da oyunlar ile öğrendikleri tüm bilgileri, günlük yaşamlarına da yansıtacaklardır.

 

 

Çocuklar, KidZania’da  katıldıkları aktiviteler sırasında, diğer katılımcı çocuklar ile iletişime geçerler.

 

 

Bu sayede sözlü iletişim becerilerini geliştirirler.  İstedikleri her şeyi burada açık bir şekilde ifade edebilirler.

 

Her bir aktivite, çocukların farklı davranışsal beceriler ve değerler öğrenmesine ve arttırmasına yardımcı olacak şekilde tasarlanıyor. Örneğin, duvar tırmanma gibi aktiviteler çocuğun motivasyonunu ve azmini güçlendirirken, itfaiyeci rolü sorunların üstesinden gelmede ekip olarak çalışmayı öğretiyor. Gruplar halinde birlikte çalışma günümüzde çocuklar için çok önemli olan sosyalleşmeyi destekliyor.

 

 

KidZania çocukların motor becerileri kadar fiziksel becerilerini geliştirmelerine de katkıda bulunuyor. Örneğin, duvarların inşa edilmesi ve evlerin boyanması çocukların tutma, kavrama, monte etme ve sökme işlevlerini geliştiriyor. Bunlar kadar bilgisayarların ve diğer dijital cihazların kullanımı, doğru ve hassas hareket etmeye farkındalık getiriyor.

 

 

Tamamen gerçek dünya mesleklerine dayanan pek çok aktivite ile çocuklar kariyer sahibi olmanın ve daha geniş anlamda topluma sağlayabilecekleri katkıların değerini öğreniyor. KidZania, çocuklara grup çalışması alanında deneyim sağlarken, eğlenceli bir şekilde ekonominin temel ilkelerini de öğretiyor.

 

 

Bu kapsamda İstanbul Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu ’nun 250 öğrencisi ile ücretsiz düzenlediğimiz Kidzania Eğlence Merkezi gezimizi 28 Ekim 2014 Salı günü gerçekleştirdik.Çocuklarımız için hem bir gezi düzenlemiş olduk hem de kendilerine Cumhuriyet Bayramı öncesinde bayram gibi doyasıya eğlendikleri bir gün yaşattık.

 

📆 29 Ekim 2014 Çarşamba 10:51   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR