MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe, Türkiye ile Çin arasında köprü oluyor
Maltepe, Türkiye ile Çin arasında köprü oluyor

Çin’in Huai’an Belediye Başkanı Qu Futian, kalabalık bir heyetle Başkan Kılıç’ı ziyarete geldi. Belediye Başkanı Futian, “Maltepe’de bulunmanın ve sizin konuğunuz olmanın onurunu yaşıyorum” dedi. Başkan Kılıç da “Maltepe, Çin’in Avrupa’ya açılan kapısı olacak” diye konuştu.

 

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Huai’an Belediye Başkanı Qu Futian, karşılıklı işbirliği protokolü imzalamak amacıyla, yanındaki kalabalık bir heyetle beraber Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret etti. Görüşmede Huai’an Belediye Başkan Yardımcısı Chen Tao, Huai’an Organize Sanayi Bölgesi İdari Müdürü Liu Xuejun,  Huai’an Belediyesi Tarım Komitesi Müdürü Zhang Jincheng, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Leyla Ünver ve Nesimi Yaşar ile çok sayıda yetkili hazır bulundu.

 

 

3 ALANDA KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ TALEBİ

Karşılıklı işbirliği ve ticari sorunların ele alındığı görüşmede konuşan Huai’an Belediye Başkanı Qu Futian, ilçede bulunmanın ve Türklere dostluk elini uzatmanın onuru yaşadığını belirterek başladığı konuşmasında, “2 bin 200 yıllık bir şehir olarak, coğrafi ve kültürel açıdan İstanbul’un ve dolayısıyla Maltepe’nin önemini çok iyi biliyoruz. Bu kapsamda karşılıklı işbirliğini geliştirmek kararındayız. Sizlerle birinci olarak yatırım ve ticaret, ikinci olarak tarım ve üçüncü olarak da şehir planlaması konularında işbirliğine gitmek istiyoruz” dedi.

 

“MALTEPE, ÇİN VE DÜNYA KAZANACAK”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ise şunları söyledi: “Yapacağımız projelerle, Maltepe, Çin’in Avrupa’ya açılan kapısı olacak. Aynı zamanda Maltepe de kazanacak. Çin ziyaretimde iki ülkenin kültürünün aslında birbirine uzak olmadığını gördüm. İşte bu şiarla, ilçemizde Çin Kültür Haftası düzenleyeceğiz. Şunu da belirtmek isterim ki, iki ülke arasındaki yakınlaşmayı sağlamak adına Çin yılını da ilçemizde kutladık. Biz sizlerle beraber üreteceğimiz ortak projelerle hem Çin’e, hem Türkiye’ye, hem de dünyaya hizmet etmek istiyoruz. Biz bu kapsamda da ziyaretimde inceleme fırsatı bulduğum geleneksel Çin tıbbını ilçemize getirerek yaygınlaştıracağız.”

 

 

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kılıç, konuşmasında Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesinden de bahsederek, projenin sadece ticari bir proje olmadığını, halkların kardeşliğini geliştirip dünya ölçeğine yayacak bir proje olduğunu da sözlerine ekledi. Qu Futian’ı, 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Maltepe’de düzenlenecek Uluslararası Belediye Başkanları Toplantısı’na davet eden Kılıç, meslektaşına dostluk elini uzatarak, “Dostluk köprüsünü böylece kuruyoruz. Maltepe burada çok önemli bir görev üstlenecek” dedi. Daha sonra iki belediye arasında karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.

📆 02 Haziran 2015 Salı 11:40   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR