MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe’de Ramazan coşkusu sürüyor
Maltepe’de Ramazan coşkusu sürüyor

Maltepe Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri, birbirinden renkli aktivitelere sahne oluyor. Sohbet, orta oyunu ve nostaljik sinema gibi etkinliklerle Maltepeliler, Ramazan ayının coşkusunu doyasıya yaşıyor.

 

 

Etkinliklerin gerçekleştirildiği Altayçeşme Mahallesi’ndeki Organik Pazar alanında düzenlenen Ramazan Sohbetleri’nin dün akşamki konuğu, geçen yıl “Allah de ötesini bırak” kitabıyla satış rekorları kıran yazar Uğur Koşar’dı.   Başımıza gelen üzüntülü olaylara ilişkin, “Bu benim kaderim demenin” Allah’tan umut kesme anlamına geleceğini belirten Koşar, “Allah’tan umut kesmeyin. Şeytan bu senin kaderin diyor. Şeytanı susturalım. Rabbim her duaya yanıt verir yeter ki bu duaya inanalım” dedi. İslamiyet’in kimi çevreler tarafından zorlaştırıldığını ancak dini kolaylaştırmak gerektiğini ifade eden Koşar, “Allah kuluna eziyet etmez. İslamiyet sevgi ve kardeşlik dinidir. Korkunun olduğu yerde sevgi olur mu? İbadetlerimizi layıkıyla yapıp tevekkül edip Allah’a sığınacağız. Kur’an-ı Kerim’i ve peygamberimizin hadislerini sevaptan öte aşkla, sevgiyle, kardeşlikle, barış için kılavuz olarak görürsek çok mutlu şekilde yaşarız” diye konuştu. Geleneksel ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi orta oyunu ile çocuklar ve aileleri eğlenceli bir akşam geçirdi.


maltepede-ramazan-coskusu-1

SEVGİ SOFRASI

Maltepe Belediyesi’nin Sevgi Sofraları’nın dünkü adresi Gülsuyu ve Gülensu mahalleleri oldu. Ümit Kaftancıoğlu Caddesi’nde verilen iftar yemeği, mahalle sakinlerini aynı sofra etrafında buluşturdu. İftara, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Nesimi Yaşar ve Gültekin Karataş da katıldı.

Galeri
📆 07 Temmuz 2015 Salı 16:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR