MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Gençlik, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe’de uyuşturucuya karşı topyekun mücadele başlatıldı
Maltepe’de uyuşturucuya karşı topyekun mücadele başlatıldı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, son dört yılda uyuşturucu kullanımının yaşının ilköğretim seviyesine kadar düşmesi ve uyuşturucu çetelerinin işi adam öldürme boyutuna kadar taşımaları üzerine, uyuşturucuya karşı topyekun savaş açtı. Maltepe’de Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi kurma hazırlıkları son noktaya gelirken, bir yandan öğrenci ve aileleri eğitiliyor, bir yandan da okul önlerine kurulacak zabıta noktasıyla mücadele çok yönlü hale getiriliyor.

 

 
Maltepe Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde çetelerin silahlı saldırıları ve adam öldürme boyutuna kadar taşıdığı uyuşturucuya karşı savaş açtı. Belediye Başkanı Ali Kılıç, kullanım yaşının ilköğretim öğrencisi seviyesine düştüğü uyuşturucu kullanımının, son dört yılda yüzde 400 artmasını da dikkate alarak, bir dizi önlem almaya başladıklarını bildirdi.

 

 

OKUL ÖNÜNDE ÖNLEM

 

İlçede, Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi için hazırlıklarını son noktaya getirdiklerini dile getiren Başkan Kılıç, bir yandan öğrenciler için “Uyuşturucudan uzak dur, hayata yakın ol”, “Anne ve babalar çocuğunuzu dinleyin” ve “Tehlike yakınında” sloganlarıyla öğrencilere Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde tiyatral eğitimler düzenlerken, aileleri de bu eğitimin bir parçası haline getirdiklerini söyledi.

 

 

 

MÜCADELEYE SANATÇI DESTEĞİ

Okul önlerine sokak ve okul güvenliğini sağlamak amacıyla zabıta noktası kuracaklarını da kaydeden Kılıç, uyuşturucuyla mücadelelerine Levent Üzümcü, Cem Davran ve Rojda Demirer gibi sanatçıların da destek vermesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

 

 

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE PANELİ

Maltepe Belediyesi, uyuşturucuyla mücadeleyi bu kez de 18 Ekim 2014 Cumartesi günü (yarın) yapılacak panelle sürdürecek. Hasan Ferit Gedik ve son olarak İsmail Doğan’ın uyuşturucu çeteleri tarafından öldürüldüğü Gülsuyu ve Gülensu Mahalleleri’nin hemen yanı başındaki Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki panel, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın sunuşuyla başlayacak. “Uyuşturucuyla Mücadele Paneli”ne CHP İstanbul Milletvekili Dr. Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez, Adli Tıp Uzmanı Dr. Ali Çerkezoğlu, Psikiyatri Uzmanı Dr. Vahap Karabulut, Sosyolog Abdurrahman Özmen ve Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele bölümlerindeki uzman emniyet amirleri konuşmacı olarak katılacak.

📆 17 Ekim 2014 Cuma 12:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR