MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » MATEMATİĞİN DUAYENLERİ YILDIZ’DA BULUŞACAK
MATEMATİĞİN DUAYENLERİ YILDIZ’DA BULUŞACAK

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN 13. GEOMETRİ SEMPOZYUMUNDA TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERİNDEN GELEN AKADEMİSYENLER MATEMATİK VE GEOMETRİ KONULARINDAKİ BİLİMSEL ÇALIŞMALARINI SUNACAK.

 
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenecek 13. Geometri Sempozyumu, Geometri’ye gönül vermiş bilim insanlarını bir araya getirecek. Sempozyumda Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen bilim insanları matematik ve geometrinin dünü, bugünü ve yarınını masaya yatıracak.
Diferansiyel Geometri, Cebirsel Geometri, Kinematik, Tasarı Geometrisi ve Geometri Eğitimi gibi konuların ele alınacağı sempozyumda, çok sayıda bilim insanı sunumları ve bildirileriyle Geometri bilimi hakkında tarihsel süreç ve yeni bakış açılarını değerlendirecek.

 
Düzenleme Kurulu Başkanlığı’nı YTÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salim Yüce’nin yaptığı sempozyumda “Çağrılı Konuşma” bölümünde Ankara Üniversitesi’nden ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversi’nden emekli Prof. Dr. Hilmi Hacısalihoğlu “Matematiğin, Dünü, Bugünü Yarını”, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cem Tezer “Felix Klein ve Erlangen Programı”, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden emekli Prof. Dr. Rüstem Kaya “Geometrilerin Metrik Temelinde Sınıflandırılması ve Metrik Geometride Özel Konular”, İnönü Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sadık Keleş “Lorentz – Minkowski Uzayında Eğriler ve Yüzeyler Teorisi”, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kadri Arslan “Öklid Uzayında Eğriler ve Yüzeyler Teorisi” konularında sunumlar yapacak. Ayrıca sempozyumda 117 bildirili sunum ve 16 poster sunumu yapılacak.

 
Sempozyumun Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Salim Yüce, Türkiye’deki üniversitelerimizde Geometri dünyasına değerli katkılar sağlayan bilim insanlarını bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına olanak sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

 

Sempozyum programı ve detaylı bilgi için http://www.13geosem.yildiz.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 
YER: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ DAVUTPAŞA KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ
TARİH:27-30 TEMMUZ 2015
SAAT:10.00

📆 25 Temmuz 2015 Cumartesi 14:08   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR