MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » MHP İstanbul Mitingine Kaç Kişi katıldı? (Yenikapı Mitingi)
MHP İstanbul Mitingine Kaç Kişi katıldı? (Yenikapı Mitingi)

Milliyetçi Hareket Partililer (MHP) ‘Büyük İstanbul Buluşması’ mitingini Yenikapı’da yaptı. Yenikapı mitinginde konuşan MHP lideri Bahçeli, “Türkiye kan revan içindedir. Türkiye iyi durumda değildir.” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı Miting Alanı’nda partililerle buluştu. Burada bir konuşma yapan Bahçeli, “Türkiye sankiSuriye’ye dönmüştür. Türkiye adeta Irak’a çevrilmiştir. Türkiye maalesef Libya’nın,Lübnan’ın bedenine girmiştir. Ortadoğu’nun izbe ve kanlı şehirlerini aratmayan manzaralar önünü perdelemiştir.” dedi. Bahçeli, ‘mitingde bomba patlayacak’ söylentilerine de sert tepki gösterdi.

MHP’nin Büyük İstanbul Mitingi’ne katılmak için sabah saatlerinden itibaren partililer Yenikapı’ya akın etti. Partililer, Türk bayrağı ile Atatürk’ün ve Alparslan Türkeş’in posterlerini taşıdı. Alanı dolduran vatandaşlara seslenen Devlet bahçeli, hükümete yüklendi, terör olaylarını eleştirdi. Bahçeli Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, “Geleceğimiz kurban edilmekte, şehirlerimiz kundaklanmaktadır.Türkiye sanki Suriye’ye dönmüştür

 

 

. Türkiye adeta Irak’a çevrilmiştir. Türkiyemaalesef Libya’nın, Lübnan’ın bedenine girmiştir. Ortadoğu’nun izbe ve kanlı şehirlerini aratmayan manzaralar önünü perdelemiştir. Türkiye bu duruma nasıl getirilmiş, Türk milleti bu tuzağa, bu kördüğüme nasıl düşürülmüştür? Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız düşmanlarla çevrilmiştir. Hal böyleyken sorumlu kim ya da kimlerdir. 20 Temmuz’dan bu tarafa, dün Dağlıca’da bugün de Tunceli’de verdiğimiz şehitlerimizle 93’ü asker, 75’i polis, 4’ü korucu olmak üzere 172 vatan evladı şehit edilmiş, 177 sivil vatandaş hayatını kaybetmiştir. Bunların suç ortakları nerelerdedir? Hem bugün hem de tarih boyunca yurdunu alçaklara uğratmamak uğruna göğüslerini siper eden bütün şehitlerimizle övünüyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye kan revan içindedir. Türkiye iyi durumda değildir.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Millet kaygı ve korku sağanağı altındadır. Devlet tedirgin ve dağınık haldedir. AKP’li seçim hükümeti ise sakat, sancılı ve şuursuz durumdadır. Son yurdumuz adeta cenaze evine, taziye çadırına dönmüştür. Bedenine bomba saran üzerimize saldırmaktadır. Eline silah alan sırtını farklı güç merkezlerine dayayan terör örgütleri başımıza üşüşmektedir. Gözlerini kan bürümüş kiralık katiller satılık tetikçiler, insan görünümlü caniler Türkiye’yi ablukaya almışlardır.

 

 

“BİZ DANTELLİ KEFEN GİYENLERE HİÇ BENZEMEDİK”Biz böyle ucuz tehditlere, bayat numaralara 46 yıldır asla pabuç bırakmadık, asla da bırakmayıZ. Biz dantelli kefen giyenlere, etek giyip nifak kusanlara çok şükür hiç benzemedik. Benzemeye de niyetimiz yok. İster toplarını tüfeklerini alıp, bombalarını kuşanıp gelsinler, biz buradayız. İsterse yedi düveli peşimize taksınlar hepsinin hakkından tek başımıza geliriz. Biz ‘korkma’ diye başlayan İstiklal Marşı’mızın manzum mısralarından inanmış, milli mücadele ruhu ile donanmış, ancak Allah’ın huzurunda eğilecek başı olan milliyetçi-ülkücü hareketiz.” 

 

“20 TEMMUZ’DAN İTİBAREN TERÖR HER GÜN CANIMIZI ALDI”

Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk ordusunu seyirci bırakırsanız, teröristler her yere konuşlanır. Yunan’a Anadolu’yu verseydiniz, Milli Mücadeleye ihtiyaç olmazdı. Anadolu’yu yurt seçmeseydik, Bizans’la savaşmazdık. Çanakkale‘yi İngiliz’e bıraksaydık, kutlanacak zafer de olmazdı. Bunlara göre millete ve vatana kast etmek çok normaldir. Süleyman Şah’ın on asırlık kutlu naaşını bir avuç çapulcu önünden kaçırırken de bunu yaptılar. Boyun eğerek oturdukları masalardan özür dileyerek kalktıkları Ermeni dayatmalarında da bunu gördük. Teröristlere istediklerini verirseniz, verdikçe fazlasını isterler. Bu geçici sükuneti başarı sanmayın. Elindeki silahı almadan bunları temizledik zannetmeyin.

Ellerine kan bulaşmış bu örgütün taktiklerine kanmayın. ve bütün bunları yaparken de Milliyetçi- Ülkücü Hareketi ağzınıza almayın diye de uyardık, tüm sözlerimizde haklı çıktık. Onlar iyi şeyler olacak dediler, biz bölünmenin kapılarını aralıyorsunuz dedik. Onlar barış ve kardeşlik projesi dediler, biz anlaşmalı yıkım projesi dedik. Sonuç itibariyle 20 Temmuz’dan itibaren terör her gün canımızı aldı. Her gün evlatlarımıza ateş saçtı, yürekleri kavurdu. Süreç ihaneti devredeyken valiler operasyonlara izin vermedi.”“ORTADOĞU NEREDE DURACAĞI KESTİRİLEMEYEN VAHİM BİR BELİRSİZLİĞİN İÇİNE YUVARLANMIŞ”“Ortadoğu kandan görünmemektedir. Suriye fiilen parçalanmaktadır” diyen Bahçeli, “Irak‘taki mezhep ve etnik merkezli istikrarsızlık hızla tırmanmaktadır. ve Türkiye hiç olmadığı kadar jeopolitik açmazlarla karşı karşıyadır. Sınırlarımızın diğer yakasında Kürdistan provaları yapılmaktadır. Suriye rejimine karşı alttan alta terör örgütlerine yol veren, silah ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan Nitekim Türkiye‘nin milli güvenliği üst düzeyde tehlike altındadır. Gaziantep, Reyhanlı ve Suruç‘tan sonra, Ankara‘nın göbeğinde patlayan canlı bomba dirliğimizi ve birlikte yaşama irademizi havaya uçurma teşebbüsünde bulunmuştur. ABD’nin, Irak‘ın kuzeyinde teröristleri silahlandırıp eğitim vermesi ülkemiz aleyhine ilave risk ve tehditleri ortaya çıkarmıştır. Ortadoğu nerede duracağı kestirilemeyen vahim bir belirsizliğin içine yuvarlanmış, mülteci sorunu herkesi, tüm dünyayı etkilemiştir. ABD’den Rusya‘ya,Çin‘den Birleşik Krallığa, Fransa‘dan Almanya‘ya kadar paylaşım ve bölüşüm planları yapan tüm ülkeler Ortadoğu’yu çeteleri eliyle karıştırmaktadır” ifadesini kullandı.

“IŞİD BİR PİYONDUR, PKK BİR MAŞADIR”

IŞİD’in bir piyon olduğunu savunan Devlet bahçeli, “IŞİD bir piyondur, PKK bir maşadır ve Batı’nın tarihsel nefretlerine hizmetle görevli terör örgütleridir. Buna karşı 2 milyara yakın nüfusuyla İslam dünyası paramparçadır. Yüce dinimiz İslam zalimlerin hedefinde, Müslüman görünümlü uşakların güdümündedir. İki gün önce ise, Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Kesret içinde vahdet; hikmet içinde barışı birlikte düşünmek temasıyla İstanbul‘da toplanmıştır.

İstanbul‘da lüks otellerde toplanarak değil, yerinde sorumluluk alarak, İslam’ın içine sızmış batıl hesaplara dik durup azimle mücadele edilmelidir. Çevremizde kıtalar arası füzeler uçurulmakta, hava sahamız ihlal edilmekte, insansız hava araçları gezdirilmekte, teröristler efendileri adına öldürmek için tetikte beklemektedir” şeklinde konuştu.BİLAL ERDOĞAN’A: 57 İSLAM ÜLKESİ DURURKEN VATİKAN’I MI BULDUN?Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın İtalya‘da doktora yapmasını eleştiren Bahçeli şunları söyledi:”57 İslam ülkesi dururken kaçacak, doktora yapacak Vatikan’ı mı buldun? Bu vatanTürkiyelilerin değil Türk milletinindir. Şehit babalarına karaktersiz deyip, kendi evladını yurtd ışına kaçıran bir şahsiyetle milliliğin tortusu görülebilir mi?

“BUNLAR İÇİN MİLLİ OLMAK YAKAYI KURTARMAK DEMEK”

Erdoğan ve Davutoğlu birden bire millilik yarışına girmiştir. Bunlar için milli olmak yakayı kurtarmak demektir. Papaz elbisesi giyme Erdoğan’ı Hıristiyan göstermeyeceğine göre, millilik demekle de milli olmaz. Millilik Erdoğan’ın cehennemi olacaktır. Türk milleti yoğun çok boyutlu çok aktörlü bir fitne kampanyasının hedefindedir. Türkiye‘nin etrafı terör örgütlerinin egemenliği altına girmiştir. Irak‘taki mezhep ve etnik merkezli istikrarsızlık hızla yayılmaktadır.Türkiye‘nin dış politikası çökmüştür. Sınırımızın diğer yakasına Kürdistan propagandası yapılmaktadır.

“ACİZ BAŞBAKAN’IN 1 KASIM’DA GÖREVDEN ALINMASI ŞARTTIR”

Ankara‘da bomba patlıyorsa bunun bedelinin iktidarın ödemesi şarttır. Sınır güvenliği sağlayamayan canlı bombaların kimliği bilinmesine rağmen yakalayamayan aciz Başbakan’ın 1 Kasım’da görevden alınması şarttır.

Ölen Suruç katliamcısını hukuka teslim etmekle övünen kafası karışık bu başbakanla ulaşılacak bir gelecek yoktur.

“İBLİSLE BİLE MASAYA OTURACAK BU GÖZÜ DÖNMÜŞLERDEN ÜLKEYİ KURTARMAK ZORUNDAYIZ”

Davutoğlu fikren zihnen ahlaken perişandır. 400 milletvekili almak için iblisle bile masaya oturacak bu gözü dönmüşlerden Türkiye‘yi kurtarmak zorundayız. 1 Kasım’da ülkenin geleceğine oy verecek misiniz? Artık yeter Türkiye kazansın. Türk milleti bir yıldız gibi parlasın.

“DAVUTOĞLU BİZE HİÇBİR ZAMAN KOALİSYON TEKLİFİNDE BULUNMADI”

Demokrasi düşmanları AKP’nin kanatları altına girmiştir. 7 Haziran’da beklentileri karşılanmayan Erdoğan ve Davutoğlu, eşgüdüm halinde Türkiye‘yi seçime sürüklemişlerdir. İstikrarsızlığın sorumlusu AKP’dir. AKP’nin sonu gelmiştir. Erdoğan’ın Türkiye aleyhine yaptığı planlar bozulacaktır. Yıkım kadrosunu çözülme lobisini MHP alt edecektir. Türk milletini rahata ve refaha ulaştıracağız. Bizi karalıyorlar. Bize hayırcı diyorlar. Seçime gidiyorsak MHP gövdesini taşın altına koymaya hazırdır. Davutoğlu bize hiç bir zaman koalisyon teklifinde bulunmadı.

“DAVUTOĞLU KORKAK, SARAY DİPLERİNDE GEZEN SİNSİDİR”

Davutoğlu bize geldiğinde olumlu yaklaştık. Davutoğlu tepeden tırnağa aldatmadır. Ekranlarda gösterdiğimiz siyah çantanın ardından Davutoğlu şoka girmiştir. Çünkü bunların derdi kutudur. Kutuya giren çıkandır. Koalisyona yanaşmayan Erdoğan ve Davutoğlu’dur. Davutoğlu korkak, Saray diplerinde gezen sinsidir.

“BİZ AKP GİBİ HER ŞEYE EVET DESEYDİK…”

Davutoğlu sen de bir kez olsun onurlu davranıp haysiyetli bir şekilde hayır diyebildin mi? Oslo’da evet dediniz, İmralı’da evet dediniz, Avrupa başkentlerinde ‘evet’ dediniz. Hesap vermeye gelince ‘hayır’ dediniz. MHP Türkiye‘nin son siperidir ve hem evet hem de hayır demesini bilir. Biz AKP gibi her şeye evet deseydik son yurdumuz sönerdi.

“TÜRKİYE’YE AVRUPA’NIN HASTA ADAMI DİYORLAR”

Türkiye‘ye Avrupa’nın hasta adamı diyorlar” diyen Bahçeli, “Bölünmemizi bekliyorlar. Kardeş kavgasına düşelim istiyorlar. Kutuplaşmanın bizi yutacağını umuyorlar. Buradan ilanen ve tekraren herkese, her kesime ve her vatan evladına duyurmak isterim ki; Geride bıraktığımız bin yıl, tarihi aşıp gelen bir milletin adını çağlara kazımıştır. Biz köklere, kökenlere bakmayız. Biz inançlara, mezheplere ayırmayız. Bayrağa saygı var mı, ona bakarız. Millete hürmet var mı, ona bakarız. Vatana sadakat var mı, ona bakarız. Gün gelip, kınalı kuzularını cepheye dualarla uğurlayanların soracağı hesaba güveniriz. Geçmişi kucaklayıp geleceğe koşmanın zamanıdır. Vakit Milliyetçi Hareket vaktidir. Vakit Milliyetçi Hareket’in iktidarında terörün kökünü kazımanın vaktidir. Biz yaparız, biz başarırız, biz her zorluğun üstesinden geliriz. Türkiye‘yi dirliğe ve güvenliğe biz çıkarırız. Türk milletini refah ve huzura biz kavuştururuz. Sen, ne yapacağını bilirsin aziz milletim. Sen, bilirsin aziz ülkem. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan milliyetçi vatansever insanlarımız, gelin hep birlikte Türkiye‘yi bağrımıza basalım; 1 Kasım’da kenetlenelim. Bu nedenle ülkemizin geleceğine oy verin. Henüz beşiği sallanan evlatlarımıza kol kanat gerin. Bıyığı yeni terlemiş gençlerimize huzur armağan edin. ve elbette Türkiye‘nin selameti için tercih yapın” ifadesini kullandı.

“TEK ÇARE MHP’DİR”

Seçmene seslenip oy talep den Bahçeli, “Terörizme karşı tek başına MHP, Çözülmeye karşı bir tek MHP, Fitneye karşı tek kuvvet MHP, Dağılmaya ve parçalanmaya karşı tek çare MHP’dir. Hepinize güveniyorum, hepinizden çok şey bekliyorum. CHP’nin tertiplerine aldırmayın. Ülkenin geleceğine oy verin, Türkiye‘yi düzlüğe çıkarın.

KONUŞMASINI ŞİİRLE BİTİRDİ

Son olarak merhum şairimiz Arif Nihat Asya’nın, Ülkücüler isimli şiiriyle sözlerime son vermek istiyorum. Siz büyük Türkiye‘yi gerçekleştirecek olan Ülkücüler. Siz Oğuzların, Kürşadların, Alparslanların, Fatihlerin, Yavuzların, Abdülhamidlerin, Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Hacı Bektaşların, Sütçü İmamların, Dilşad Sultanların, Nene Hatunların, Gevher Nesibelerin, Malhun Hatunların torunları olan Ülkücüler; ‘Gafillerin ardında Allah’ı anan; kaçanların ardında vuruşan, ölüler arasında diri olan gibidir.’ Kutlu Peygamber sözünün muhatabı olmak için çalışın. Yolunuz açık olsun. Cenab-ı Allah, taşıyamayacağımız yükü omuzlarımıza yüklemesin. Yüce Yaradan kendi dini için gayret eden herkese yardım etsin. ‘Gençliğin acı haline’ ‘Öldün mü ey gençlik? Eğer öldünse haber ver: “Onlara hicviye yazan kalemim sana da mersiye yazsın. Yahut ölmediğini ispat et ki, sana olan büyük imanım sarsılmasın ve sana olan destanım boşa gitmesin” dedi.

‘MİTİNGDE BOMBA PATLAYACAK’ İDDİALARINA SERT TEPKİ

Ankara’daki bombalı saldırıyı hatırlatan Bahçeli, ‘mitingde bomba patlatılacak’ iddialarına sert tepki gösterdi. Bahçeli, bu konuda da şunları söyledi: “10 Ekim 2015 günü Ankara tren garı önünde yaşanan canlı bomba felaketi cumhuriyet tarihimizin en kanlı sahnelerinden birisi olmuştur. Bu saldırıda 102 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlercesi yaralanmıştır. Ülkemiz kana bulanmakla kalmamış, korku tüneline de sokulmuştur. Üstelik bunu fırsat bilen terör yedekleri bu açık hava toplantımızı sabote etmek için sosyal medyadan dedikodu yaymışlar, emniyet konusunda şüphe uyandırmaya azmetmişlerdir. Neymiş, burada bomba patlayacakmış. Biz silahtan, bombadan korkup, ölümden çekinseydik ne imanımızda samimi ne de davamızda gözüpek olabilirdik. Biz böyle ucuz tehditlere, bayat numaralara 46 yıldır asla pabuç bırakmadık, asla da bırakmayız. Biz dantelli kefen giyenlere, etek giyip nifak kusanlara çok şükür hiç benzemedik. Benzemeye de niyetimiz yok. İster toplarını tüfeklerini alıp, bombalarını kuşanıp gelsinler, biz buradayız. İsterse yedi düveli peşimize taksınlar hepsinin hakkından tek başımıza geliriz. Biz ‘korkma’ diye başlayan İstiklal Marşı’mızın manzum mısralarından inanmış, milli mücadele ruhu ile donanmış, ancak Allah’ın huzurunda eğilecek başı olan milliyetçi-ülkücü hareketiz.”

POLİS KUŞ UÇURTMADIBu arada Polis alanın girişinde çok sayıda kontrol noktaları oluşturdu. Gelen partililer polis kontrolünden geçirildikten sonra alana alınıyor. Yerdeki kontrollere ek olarak polis helikopteri de havadan izleme yapıyor.Yenikapı’daki miting alanına gelen partililere Türkiye ve MHP bayrağı veriliyor. Gruplar halinde gelen kimi gruplar ‘Ya Allah bismillah Allah’u ekber’ şeklinde slogan attı.
MHP’nin ‘Büyük İstanbul Buluşması’ mitinginde Ülkü Ocakları’na mensup 2 bin dolayında genç görev yapıyor. Görevli geçler miting sürecince olası güvenlik açıklarını kapatmaya çalışacak.
Öte yandan miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’den yapılan açıklamaya göre, Yenikapı‘daki MHP‘nin mitingi nedeniyle, kademeli olarak trafiğe kapatılan yollar şunlar:
Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi çıkışından Sahil Kennedy CaddesiYenikapı Kavşak arası kapatılacak, araçlar Bakırköy istikametine yönlendiriliyor. Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi sahil istikameti. Namık Kemal Caddesi Sahil Kennedy Caddesi istikameti. Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesi önünden Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi istikameti. Buradaki araçlar Millet Caddesi ve Vatan Caddesine yönlendiriliyor. Sahil Kennedy Caddesi Balık Halinden itibaren Yedikule’ye kadar kapatılacak.
Galeri
📆 19 Ekim 2015 Pazartesi 11:05   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR