MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » MHP’Lİ GÖDEKDAĞ SORDU
MHP’Lİ GÖDEKDAĞ SORDU

Kartal Belediyesi Aralık Ayının İlk haftasında Meclis Toplantısını Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Başkanlığında yaptı..

Toplantı ,AK Parti ve CHP Belediye Meclis Üyelerinin konuşmaları ile başladı ..

KARTAL BELEDİYE MECLİS ÜYESİ
MHP Grup Başkanvekili
Sayın Mehmet GÖDEKDAĞ’ın konuşmasında şunları söyledi…

Sayın Başkan,
Sayın Meclis Üyeleri,
Saygıdeğer Kartallılar;

Öncelikle tarih boyunca Türk medeniyetinde, devlet işlerin de, çalışma ve aile hayatında aktif bir yer tutan Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 86. yıldönümünü ve tüm kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlarım.

Bir hafta öncesinde kadınların maruz kaldığı şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen; 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetin Kaldırılması” için mücadele günüydü.
Bu önemli günü de pandemi şartlarının elverdiği ölçüde milletçe kutladık. Ama sadece kutladık. Maalesef fiiliyatta değişen bir şey olmadı…

25 Kasım’da Maltepe Meydanı’nda “Kadına Şiddete Hayır” pankartı açanlardan birisi şu an, insanlık dışı bir suç olan tecavüzden dolayı cezaevin de!

Bu şahısla birlikte ortaya çıkan tacizler silsilesindeki Ümraniye tacizcisi şahıs da, belediyemiz çalışanı olarak görünmektedir!!!

Kadın haklarından bahsettiğimiz şu günlerde vuku bulan bu iğrenç vakalar, bizi olduğu kadar şüphesiz Belediye Başkanımızı ve diğer yetkili arkadaşlarımızı da derinden üzmüştür.
Lakin gerek sosyal medya gerekse kamuoyundan öğrendiğimiz kadarıyla siyasi ve sosyal hayatlarını Maltepe ve Ümraniye’de sürdüren bu şahısların belediyemizde çalışıyor olmaları dikkatimizi çekmiştir…

MHP olarak soruyoruz;
Kartal’da yaşayan, belediyemizde çalışabilecek binlerce gencimiz varken neden Kartal dışında yaşayan bu şahıslar tercih edilmiştir?
Bu şahıslar ne zaman işe alınmışlardır?
Bu şahısların işe gelmeden, sadece maaş aldıkları ile ilgili söylentiler gerçek midir?

Bu vesileyle koronavirüs vakalarının arttığı, imkanı olanların evlerinden çıkmadığı bu günlerde zor şartlarda sevgili Kartallılara hizmet veren tüm belediye personelimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Galeri
📆 08 Aralık 2020 Salı 14:27   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR