MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Kartal, Kültür-Sanat, Manşet, Teknoloji » NURGÜL DÜNDAR’DAN RESİM-HEYKEL SERGİSİ
NURGÜL DÜNDAR’DAN RESİM-HEYKEL SERGİSİ

NURGÜL DÜNDAR’DAN RESİM-HEYKEL SERGİSİ

 

Kartal Belediyesi sanata yönelik organizasyonlarına her gün bir yenisini ekliyor. Kartal’ı Anadolu Yakası’nın kültür ve sanat merkezi haline getirmeyi hedefleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kapsamda sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor.

 

Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu etkinlik kapsamında Nurgül Dündar’ın resim-heykel sergisi, Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası fuaye alanında sergilendi. Sergiye, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, tiyatro sanatçısı Güzin Usta ile çok sayıda sanatsever vatandaş katıldı.
2ae35ad9-6c15-4361-a425-f85188701caf

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay serginin açılışında yaptığı konuşmada,” Bildiğiniz gibi Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz, her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer almıştır.  Geçmişte böyle oldu, bu tavrını bugün de devam ettiriyor. Çünkü ülke koşullarında bizim gibi belediyelerin sanatı ve sanatçıyı desteklemesi gerekiyor. Kartal Belediyesi de Sayın Başkanımızın öncülüğünde bunu gerçekleştirmektedir. Sergi için Nurgül Hanım’a çok teşekkür eder başarılı olmasını dilerim.”dedi.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e sanata ve sanatçıya verdiği değer için teşekkür eden Nurgül Dündar da resimlerini sergileme olanağı sunan Kartal Belediyesi’ne ve Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay’a da ayrıca teşekkür etti.

 

Nurgül Dündar, 7 Yaşında Mehlika Arıkut’dan ders alarak resim çalışmalarına başlamış ve uzun müddet yağlıboya çalışmıştır. Kadıköy Kız Meslek Lisesi Resim Bölümü’nü bitirmiştir. Daha sonraki çalışmaları pastel ve yağlıboya üzerinedir. Mimar Bülent Çetinor ile 8 sene yağlıboya çalışmış olup 2 sergi açmıştır. İlk kişisel sergisini, 17 yaşında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde açmıştır. Bununla birlikte muhtelif karma sergileri mevcuttur.

 

Galeri
📆 16 Kasım 2015 Pazartesi 13:28   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR