MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » Ömer Şahan’dan eğitim hassasiyeti
Ömer Şahan’dan eğitim hassasiyeti

AK Parti Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Ömer Şahan, “Mecliste verdiği önergede: Öğrencilerimizin güvenliği ve temiz bir ortamda eğitim görmesi için İlçemizde, Kadıköy’de Kadıköy Belediyesi’nin bir çalışması var mıdır?” diye sordu.

 
Kadıköy Belediye Meclis toplantısında önemli konular gündeme geldi. Kadıköy Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında AK Parti Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Ömer Şahan tarafından verilen yazılı önergede “İstanbul’un birçok ilçesindeki okullarda temizlik ve güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında personellerin istihdamını ilçe belediyeleri tarafından karşılandığını tespit ettik. Öğrencilerimizin güvenliği ve temiz bir ortamda eğitim görmesi için İlçemizde, Kadıköy’de Kadıköy Belediyesi’nin bir çalışması var mıdır?” diye sordu.

 
Bu konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, “Kadıköy Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri. Buradaki okullar eğitim anlamında Türkiye genelinde gerçekten başarıyı yakalamıştır. Okullarımızda gönüllü görev alan aile birliklerinin maddi sıkıntıları olduğundan temizlik ve güvenlik personellerinin maaşlarını ödemekte büyük sıkıntı yaşamaktadır. Bu anlamda İstanbul’un Üsküdar, Eyüp, Sancaktepe, Bağcılar, Sultanbeyli gibi ilçelerinde okullardaki bu personellerin ödemelerinin belediyeler tarafından üstlenildiğini tespit etik. Bu noktada ilçe belediyemizin okullarımızda çalışma yapmasıyla ilgili bir önerimiz oldu. Biz, Kadıköy’e, Kadıköylülere ve Kadıköylü çocuklarımıza daha iyi hizmet olacağını kanaatiyle bu teklifi yaptık. Umarız Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu’da bu konuda duyarlı davranacak ve okullarımızdaki temizlik ve güvenlik personelinin giderlerini karşılayacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

 
Şahan, Kadıköy Belediyesinin Türkiye’nin en büyük bütçesine sahip ilçelerden biri olduğunu, bu faaliyetleri yapabilecek maddi kaynağa da bulunduğunu, dolayısıyla belediye bu yükün altından kolayca kalkacağını sözlerine ekledi.

📆 10 Ocak 2015 Cumartesi 13:55   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR