MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Pendik’te Sivil Toplum Eğitimi Başlıyor
Pendik’te Sivil Toplum Eğitimi Başlıyor

Çoğulcu ve katılımcı demokratik sistemin vazgeçilmez unsuru olan sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler yürüten yöneticiler,  Pendik’te okullu oluyor. Kaynakların etkin ve verimli kullanılması yanında  topluma sundukları hizmetlerde kaliteyi de arttırmak  amacıyla Pendik Belediyesi  tarafından Sivil Toplum Okulu  eğitimi başlatılıyor.

 

 

Akademisyen,  eğitimci ve  hukukçuların katkı vereceği  programda  STK’ların  karar mekanizmalarına etki yöntemlerinden fon ve kaynakların verimli kullanımına, aktivite planlamadan raporlamaya, sosyal girişimcilikten insan hakları savunuculuğuna kadar bir çok  konuda seminerler verilecek. Haftada iki gün düzenlenecek seminerler toplam 16 saat sürecek. Kayıt  ve devam şartı aranan Sivil Toplum Okulu’na devam edenlere dönem sonunda katılım belgesi verilecek.

 

 

Pendik’te faaliyet yürüten  derneklerin gönüllü çalışmalarına nitelikli bir katkıda bulunmayı amaçlayan Pendik Belediyesi,  ilk kez 2009 yılında Sivil Toplum Okulu eğitim programı düzenlemişti.  İlçedeki  çok sayıda hemşeri derneğine destek veren,  bu amaçla bünyesinde bir de  bölüm kuran Pendik Belediyesi, Sivil Toplum Okulu’nu da yeniden hayata geçirerek eğitim çalışması başlattı.   Sivil Toplum Okulu 1. Dönem  Açılış Semineri,   20 Ocak Salı günü saat 19.00’da Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin’in de iştirak edeceği ilk semineri  57. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yapan, halen İzmir Üniversitesi İBBF Dekanı Prof. Dr. Sabri Tekir verecek.

📆 16 Ocak 2015 Cuma 17:59   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR