MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Real Market İşçileri Haklarından Vazgeçmiyor
Real Market İşçileri Haklarından Vazgeçmiyor

Real direnişçileri bu günde Metro’nun iştiraklerinden olan Media Markt’ın 63. mağazasının açılışında eylem yaptı.

Metro’nun bulunduğu her yeri ve METRO’yla bir şekilde bağı olan birçok işyerine giderek eylem yapan Real direnişçileri bu günde Metro’nun iştiraklerinden olan Media Markt’ın 63. mağazasının açılışında eylem yaptı.

Media Markt’ın bu gün Maltepe’de yapılan yeni mağaza açılışına giden Real Direnişçileri Maltepe Piazza alışveriş merkezine girerek mağazanın önünde slogan attı.

Nakliyat-İş yöneticilerinin ve Anadolu Yakası Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu işyeri temsilcilerinin de katıldığı eylemde açıklama Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından yapıldı. Küçükosmanoğlu, gün geçtikçe karlarına kar katan patronların işçilerin haklarını vermediğini, gasp ettiğini belirterek METRO ve Media Markt’ın Real İşçilerinin alacaklarından sorumlu olduğunu bu haklarını alıncaya kadarda mücadelenin bütün mağazaların önünde devam edeceğini belirtti.

Açılış nedeni ile oldukça kalabalık olan mağazada işçiler geniş bir kitleye seslerini duyurmuş oldu. Media Markt’tan alışverişe gelenler alışverişi bırakarak işçilerin eylemini izlediler. Birçok müşteri alkışlarla işçileri destekledi. Eylem süresince mağazada alışveriş durdu. Ayrıca Pizza AVM’ye gelen diğer müşterilerde işçilerin bulunduğu yere gelerek eylemi izledi.

Sloganlarla devam eden eylemde “Haklarımızı gasp edenlere işçi düşmanlığına ortak olma metro ve mediamarkt’tan alışveriş yapma” pankartı açıldı.

📆 21 Nisan 2018 Cumartesi 11:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR