MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » SAADET İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÖNERDİ
SAADET İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÖNERDİ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul’da sokağa çıkma yasağı kararı alınması gerektiğini söyledi. 

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim’den, koronavirüs ve yardım tartışmalarına dair açıklamalar geldi. İstanbul’un korona salgınının “merkez üssü” konumuna dönüştüğünü ifade eden Sevim, yardım tartışmaları ile ilgili de “Burada önemli olan yardımı kimin topladığı ya da dağıttığı değil, ne kadar insanımızın derdine deva olabildiğimizdir” dedi. Sevim, sosyal medya hesaplarından yayınlanan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Koronavirüs, ülkemizde görülmeye başlayalı 20 güne aşkın zaman geçti.Vaka ve ölüm sayımız her geçen gün artıyor.İstanbul’un, korona tehdidinden çok daha fazla etkilendiğini gözlemleyebiliyorduk.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamalarından sonra, bu bilgi de teyit edilmiş oldu.Hastalığa yakalanan insanlarımızın yüzde 60’a yakını İstanbul’da.Yine vefat edenlerin yüzde 40’tan fazlası da İstanbul’da.Bu da gösteriyor ki, maalesef şehrimiz, bu salgının adeta merkez üssü konumunda.Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca başta olmak üzere, devletimizin ve milletimizin almış olduğu tedbirler bu salgını durdurmaya yetmiyor.İnsanların evde kalma çağrılarına uyabilecekleri, ekonomik ortam maalesef ortaya konamadı.İşsiz kalanlar için mi, işe gitmek zorunda kalanlar için mi üzülelim bilemiyoruz.Öte yandan, yardım kampanyaları ve yardım çağrıları üzerinden dahi, milletçe sıkıntılı günler geçirdiğimiz bugünlerde, kavga ediliyor.

İncir çekirdeğini doldurmayacak, milletimizin derdine derman olmayacak bir tartışma maalesef devam ediyor.İstanbullunun ve 83 milyonun yarasına merhem olmak duruma olanlar, sen-ben tartışması yürütüyor.Oysa ki, esas olan milletimiz. Esas olan milletimizin sorunlarına çözüm bulabilmemiz.Burada önemli olan yardımı kimin topladığı ya da dağıttığı değil, ne kadar insanımızın derdine deva olabildiğimizdir.Bırakalım, dileyen dilediği kanaldan yardımını ulaştırsın.Bu tablo içerisinde, siyaset üstü olan mevcut durum içerisinde, öncelikle kısır çekişmeler, ivedilikle sonlandırılmalı.İşçisinden, işverenine; esnafından, toptancısına kadar, her kesimin evde kal çağrılarına cevap verebileceği ekonomik çalışmalar derhal yapılmalı.

Ayrıca, salgının önüne geçebilmek, Aziz İstanbul’un tüm Türkiye’ye hastalık ihraç eden bir yer olmasına mani olmak maksadıyla, devlet, milletimizin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tedbirleri de alarak, şehrimizde, Bilim Kurulu’nun belirleyeceği bir süre sokağa çıkma yasağı ilan etmeli.Bu olmayacak ise, en azından haftasonları, kimsenin işe gitmek zorunda kalmaması adına bir sokağa çıkma yasağı kararı alınmalı.Allah, milletimizi her türlü musibetten muhafaza etsin!”

📆 03 Nisan 2020 Cuma 12:10   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR