MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » Sağlık Bakanı Akdağ Ümraniye’de Onkoloji Merkezinin açılışını yaptı
Sağlık Bakanı Akdağ Ümraniye’de Onkoloji Merkezinin açılışını yaptı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mustafa Cebir Onkoloji Merkezinin açılışına katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Şöyle bir anayasa yapmışlar siz seçersiniz millet olarak ama biz o milleti kontrol edeceğiz.

 

Sizin seçtiklerini kontrol etmemiz lazım. Onları hizaya getirmemiz lazım diye bir sistem kurmuşlar. Değerli kardeşlerim, değerli çalışanlar, işte şimdi 16 Nisan’da getireceğimiz sistem, sizlerin o tertemiz ’evet’ oylarıyla getireceğimiz sistem bunu nihayet sonlandırıyor” dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mustafa Cebir Onkoloji Merkezinin açılış törenine katıldı. Törene Akdağ’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bugün açılışını yaptığımız ve az önce Kuzey Hastaneler Birliği Genel Sekreterimizin de ifade ettiği gibi bu merkez özellikle onkoloji noktasında ciddi hizmet verecek bir müessese oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ümraniye olarak vatandaşa hizmeti bir bütün telakki ettiğimiz için belediyenin hizmetleri arasında olsun ya da olmasın hayat standardını yükseltmeye yönelik eğitimde, sağlıkta, hangi dalda olursa olsun kaldırabileceğimiz bir yük varsa onu seve seve kaldırmayı kendimize görev bildik” diye konuştu.

Katılımcılara hitap eden Sağlık Bakanı Akdağ ise, “Biz Ümraniyelilere, İstanbullu değerli hemşehrilerimize hizmet etmek istiyoruz. Hastaneyi iyi işler hale getirmek istiyoruz. Onun için de yönetiminde değişiklik yapmamız lazım. Ama milletin verdiği yetkiyi bize kullandırtmıyorlar. Öyle ya bu hastanede işler iyi gitmezse siz Ümraniyeliler olarak hesabı bize sormuyor musunuz. O zaman müsaade etsinler de biz bu hastanenin nasıl yönetileceğine karar verelim. Ama Türkiye’de oluşturulmuş vesayet sistemi, 1982 Anayasası’yla oluşturulmuş vesayet sistemi sizin seçtiklerinizin üzerinde başka güçler kurmuş. Dolayısıyla siz seçebilirsiniz ama seçtiklerinizin başbakan dahil, bakan dahil yapabilecekleri sınırlı olsun, ordunun öngördüğü düzene göre kurulmuş olan oligarşi sistemi, vesayet sistemi gelsin üzerimizden ne istiyorsa yapsın. Tabiri caizse bu hastanenin üzerinde tepinsin, buradaki yöneticilerin üzerinde tepinsin, biz işimizi yapamayalım, onların derdine değil ki. Şöyle bir anayasa yapmışlar, siz seçersiniz millet olarak ama biz o milleti kontrol edeceğiz. Sizin seçtiklerini kontrol etmemiz lazım. Onları hizaya getirmemiz lazım diye bir sistem kurmuşlar. Değerli kardeşlerim, değerli çalışanların işte şimdi 16 Nisan’da getireceğimiz sistem, Allah’ın izniyle sizlerin o tertemiz ’evet’ oylarıyla getireceğimiz sistem bunu nihayet sonlandırıyor. Artık milletin hakimiyeti sonunda hiçbir hakimiyet bu memlekette olmayacak” şeklinde konuştu.

Bakan Akdağ sözlerine şöyle devam etti:

“16 Nisan 15 Temmuz’un, 15 Temmuz da millet olarak sizin yaptığınız tamamlanma günüdür. 16 Nisan’da biz onu tamamlayacağız. O gün tankların önüne yatarak helikopterlerden, F-16’lardan açılan kurşunlara göğsümüzü siper ederek bu milletin haysiyetini, özgürlüğünü, istiklalini muhafaza etmiştik. 16 Nisan’da da bu meseleye karşı çıkan Almanya’ya, Hollanda’ya, her kim varsa PKK’ya, FETÖ’ye bu millet olarak yeter söz de millette, bundan sonra milletindir diyeceğiz.”

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimiyle Onkoloji Merkezi hizmete açıldı.

iha

📆 03 Nisan 2017 Pazartesi 10:04   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR