MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » SEFAKÖY KARTALSPOR ESKİ EFSANELERLE BİR ARAYA GELDİLER.
SEFAKÖY KARTALSPOR ESKİ EFSANELERLE BİR ARAYA GELDİLER.

İstanbul ve Küçükçekmece ilçesinin köklü kulüplerinden olan Sefaköy Kartalsporlu eski Futbolcular 20 yıl sonra bir araya geldiler.

 

Hafta sonu İstanbul Bulancakspor ile Süper Amatör lige çıkmak için Play-of maçı oynayacak olana Sefaköy Kartalsporlu bir grup esk futbolcu, 30 Ocak günü akşamı Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Sosyal tesislerinde bir araya gelerek eski günleri yad ettiler.

Saat 20.00’de başlayan yemek coşkulu ve samimi bir ortamda geçti. Yemeğin ardından konuşan Sefaköy Kartalspor kulüp Başkanı Yener Dayı, Çok değerli Sefaköy Kartalspor’a gönül vermiş çok değerli futbolcularımız yöneticilerimizi öncelikle bu akşam bilerin bu akşam burada toplamamıza vesile olan genç yönetici kardeşimiz Cem Özel beye huzurunuzda teşekkür ederim.

Hepinizin bildiği gibi hafta sonu Avcılar Atatürk Stadında pazar günü Süper Amatör lige çıkmak için İstanbul Bulancak spor ile Play-Of maçı yapacağız. Siz eski ve tecrübeli oyuncular olarak bu tür atmosferleri çok iyi biliyorsunuz moral ve motivelerin yüksek tutulması gerektiğini bu önemli maç öncesi siz değerli eski futbolcuların tecrübelerinden yararlanmak ve desteğinize ihtiyacımız olduğunu bilmenizi isterim. Sefaköy Kartal sporun kültürünü almış eski futbolcular olarak bu maçta ve maç öncesi neler yapabiliriz Sefaköy Kartalsporun  takıma sahip çıkmasının beraberinde başarıları da getireceğine inandığını ifade eden Dayı “Hedefimiz Sefaköy Kartalspor’un takımı olmak ve sefaköylülerin bize sahip çıkacağı başarılar elde etmektir. Sefaköy Kartalsporlunun  takıma sahip çıkması başarıyı kendiliğinden getirecektir. Burada bir kere daha takımı buralara Kadar getiren yönetime ve hocalarına, futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

YEMEĞE KATILANLAR GECE İÇİN NE DEDİLER?

Hüseyin Gülgönül; “20 yıl öncesinin Sefaköy Kartalsporlu futbolcuları ile bu akşam yemekten buluşmaktan büyük mutluluk duydum. Onları 20 yıl sonra bir arada görmek inanın ki bizlere eski Sefaköy Kartalspor’u hatırlattı. Bu tür organizasyonların, eski yöneticiler eski tüm futbolcuların bir araya gelmesi ile devam edeceğini düşünüyorum. Güzel bir gece idi hepsine teşekkür ediyorum.

Muhttin Yıldırım;”20 yıl önce Sefaköy Kartalspor’da oynadığımız arkadaşlarla zaman zaman görüşüyorduk. Bu görüşmelerimizi daha pekiştirmek için bu takımın formasını terleten futbolcular, emek vermiş yöneticilerimiz ve hocalarımızla birlikte olmak güzel şey dostluğumuz, arkadaşlığımız yine devam ediyor. Bu gece 20 yıl önceki arkadaşlığımızı dostluğumuzu tekrar burada yaşıyoruz.

Toga Dayı; Kulübümüzün tarihinde büyük önem arzeden böyle bir maç öncesi bu organizasyonu sağlaya Yönetim Kuruluna teşekkür ederim,bu kulübün bir parçası olmaktan ve bununla beraber Efsane diye anılmaktan büyük gurur duydum bende farkettimki streslerin biraz daha artmasıyla beraber olsa gerek davet edilmeyen diyemeyeceğim ama gözden kaçan veya unutulan sporcu abilerimiz,kardeşlerimiz olmuş bundan dolayı herhangi bir gönül kırgınlığına meydan vermeden hep birlikte elbirliğiyle hafta sonundaki maçı başarılı bir şekilde sonuçlandırdıktan sonra  daha geniş katılımlı bir şekildi eski yönetici abilerimizin,eski sporcu arkadaşların vede hafta sonunda bize bu başarıyı yaşatacak futbolcu kardeşlerimizinde olduğu kutlama organizasyonu olabilir.Şimdi destek zamanı ifadelerini kullandı.

Ferhat Öztürk,”O günlerdeki dostluğu arkadaşlığı bugün mümkün değil bulamazsın. Yöneticisi olsun, futbolcusu olsun hepimiz bir ağbi kardeş gibiydik o zaman. Başarı da öyle geliyordu zaten. Bu akşam buraya geldik sanki takımın maç yemeğindeymişiz gibi. Eski takım arkadaşlarımızla ağabeylerimizle, kardeşelerimizle arkadaşlarımızla güzel bir organizasyon oldu. Biz arkadaşlarımızla 90lı yıllardaki jenerasyon olarak hep görüşüyorduk. Bu organizasyonu gerçekleştiren başta kulüp başkanımız Yener Dayı ve yöneticilerimizeteşekkür ederiz. Güzel bir organizasyon olmuş. Bu buluşmalarımız umarım devam eder, katılamayan arkadaşlarımızı da daha sonraki organizasyonlarda aramızda görmek isteriz.”

Mehmet Öztürk;”Sefaköy Kartalspor’un formasını yıllarca giyen arkadaşlarımızla bu akşam bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Onlara katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sefaköy Kartalspor formasını giymiş arkadaşlarımızın hizmetleri hiçbir zaman unutulmaz. Ama ne yazık ki o bahsettiğimiz Sefaköy Kartalspor, şu an bizim anılarımızda kalan veya unutulmaya yüz tutmuş Sefaköy Kartalspor, bizim gönlümüzdeki Sefaköy Kartalspor’u inşallah ilerde hayata geçiririz. Bizler de bu konuda üzerimize ne düşüyorsa her türlü desteği vermeye hazırız.”

Soner Dayı;”Bu gece çok güzel bir duygu yaşattı, 20 yıl sonra aynı samimiyet, aynı iyi niyet, aynı arkadaşlıkla buluşmak ve bir arada olmak çok güzel bir duygu. Bizim yaptığımız bu davranışın bizden sonraki nesillere de örnek olmasını temenni ediyorum. Bu organizasyonların sağlığımız elverdiğince devam etmesini de temenni ediyorum.”

Şerafettin Arinc;”Öncelikli olarak organizasyonu düzenleyen başkanım Yener Dayı’ya teşekkür ederim. 90’lı yılların başı ve sonu olmak üzere ayrı ayrı ve aynı dönemlerde birlikte forma giydiğimiz arkadaşlarla bir araya gelmek çok güzel ve çok gurur verici. Aynı odayı, aynı ranzayı paylaştığımız beraber yemek yediğimiz arkadaşlarımız var. Onları burada görmek çok mutluluk verici bir olay. Nostalji yaptık, dışarıdan gelen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.”

Yemeğe katılanlar 20 yıl önce yaşananları yad ederken, 20 yıl sonra tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarlarken, geceyi organize eden Kulüp Başkanı Yener Dayı ve yöneticilere teşekkür ettiler.

16 Ek

 

 

📆 31 Ocak 2018 Çarşamba 17:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR