MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Politika, Toplum » Semazen gösterisi Maltepelileri mest etti
Semazen gösterisi Maltepelileri mest etti

Ramazan’ın üçüncü gününde Maltepeliler, iftar sonrası gerçekleştirilen semazen gösterisi eşliğinde unutulmaz dakikalar geçirdi.

 
İftar sonrasında düzenlenen Ramazan Sohbetleri’nin konuğu yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Ramazan Medeniyeti” konusu üzerine Maltepeliler’le sohbet etti. Allah’ın sevgisinin sonsuz, şefkatinin sınırsız olduğunu belirten Vakkasoğlu, “Ramazan medeniyetinden nasiplendiysek eşimize, çocuklarımıza, ailemize, yakınlarımıza gönlümüzü daha çok açacağız. Kul hakkına girmeyeceğiz. Bütün ibadetlerin sonucu güzel ahlaktır. Anne- babalarınızın kıymetini bilin. Büyükleri de kitap gibi okumalı. Bir babanın evladına duası Peygamberin ümmetine duası kadar kıymetlidir. Ramazan medeniyetinde evlatlarımıza sevgiyi öğreteceğiz. Allah bizi sevgiyle yarattı. Sevgiyi verelim, paylaşalım ki çoğalsın. Sevginin cimrisi olmayalım. Bu sevgi evde başlar. Ramazan ayı da bunu paylaşmamıza vesile olsun” dedi.

 

 
“KADINA ŞİDDET MÜSLÜMANLIKLA İZAH EDİLEMEZ”
Bugüne kadar 50 kitap yazdığını belirten Vakkasoğlu bu kitapları içinde en çok satılanın ailede sevgi iletişimi adlı kitabı olduğunu ifade ederek “Bu kadar çok talep edildiğine göre günümüzde aile konusu bir yangın yeri, bir yara. Herkes evine sahip çıkmalı, sevgi dolu bir yürekle evine gitmeli. Aşk yüksek, güzel, ulvi bir duygu. Allah evlenecek gençlere de bu duyguyu nasip etsin. Buna rağmen erkeklerin önlenemeyen erkek şiddetinden şikayet ediyoruz. Kadınlara yapılan şiddeti Müslümanlıkla izah etmek mümkün değildir. Oraya Muhammed yüreğini getirmek gerekli. Ramazan medeniyetini önce eve getirmek gerekiyor. Sevgi, şefkati, merhameti getirin. Evde de durmaz caddeye sokağa, buraya getirdiğiniz gibi yayılır. Sevgi sihirli bir iksir gibi yayılır gider” diye konuştu.

 

 
“RAMAZAN AYINDA DOSTLUK ELİNİZİ UZATIN”
Hz Muhammed’in bir hadisinde “Ramazan gelince cennet kapıları açılır cehennem kapıları kapanır” dediğini aktaran Vakkasoğlu şöyle dedi: “Gönülün sevdası, gıdası şefkattir. Ramazan ayında küskün olduğunuz kim varsa dostluk elini uzatacaksınız. Dostluğunuzu uzatacaksınız. İlk uzanan bağış eli, barış eli, af eli sizin eliniz olacak. Ramazan ayı yakınlarımız dışında da bütün insanları düşündüren, hepsinin dert ettiren bir gönül verir bize. Hz Muhammed ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim diyor. İbadetlerin sonunda varacağımız yer, duracağımız nokta güzel ahlak. Güzel ahlak var mı iyi Müslümansın. İyi insansan iyi Müslümansın zaten. Ama o güzel ahlak yoksa o kıldığın namazı gözden geçir. Tuttuğun oruca dikkat et hakiki hale getir.”

 
SEMAZEN GÖSTERİSİ MEST ETTİ
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Ubeydullah Sezikli’nin seslendirdiği ilahiler ve semazen gösterisi Maltepelileri mest etti.

📆 22 Haziran 2015 Pazartesi 09:25   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR