MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Genel, Toplum » TELKODER’den BTK’ya Önemli Ziyaret
TELKODER’den BTK’ya Önemli Ziyaret

Telekomünikasyon Sektörü TELKODER Tarafından Düzenlenen Zirvede Buluşacak!

 
Dünyadaki kritik öneme sahip sektörlerin başında gelen telekomünikasyon sektörünün Türkiye’deki saygın temsilcisi TELKODER, Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yöneticilerine yönelik önemli ziyaretler gerçekleştirdi. TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak liderliğinde, BTK Başkan Vekili Ömer Fatih Sayan ile BTK Kurul üyeliklerine atanan Celalettin Dinçer, Hidayet Yıldız, Musa Şahin ve Figen Kılıç’ı ayrı ayrı ziyaret eden TELKODER yöneticileri, Türkiye’de son 5 yıldır büyümeyerek 16-17 milyar dolar seviyesinde kalan elektronik haberleşme alanı hakkındaki görüşlerini paylaştılar.
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, sektörü büyütmek ve rekabeti desteklemek adına ortaya koydukları görüşlere BTK’nın yeni yönetiminin yapıcı yaklaşım gösterdiğini belirterek, “Türkiye olarak 2023 vizyonu kapsamında Telekomünikasyon sektörü sorunlarını bir an önce çözüp ciddi bir atılım yapmalıyız. Bu kapsamda ivedilikle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, BTK, Rekabet Kurumu ile elektronik haberleşme alanında faaliyet gösteren tüm işletmecilerin bir araya gelmesi gerekiyor. Sektörün sorunlarının çözümü için ortak bir akıl ve yol haritası oluşturmak amacıyla TELKODER tarafından yakın bir zamana kadar düzenlenen, sektörün en önemli etkinliklerinden biri olan Sapanca Telekomünikasyon Zirvelerinin bir yenisinin bu yıl içinde yapılmasını planlıyoruz.” dedi.
Mevcut düzenlemelerin ve yaklaşımların gözden geçirilmesine ve gerekmesi halinde radikal bir biçimde değiştirilmesine ihtiyaç olduğunu BTK’ya ileten TELKODER yönetimi ayrıca, serbestleşmenin başlamasının üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına rağmen Türkiye’de elektronik haberleşme alanında rekabetin tam olarak gelişemediğine, alternatif işletmecilerin pazar paylarının çok sınırlı kaldığına, buna karşın AB ve diğer ülkelerde aynı sürelerde rekabetin çok daha hızlı geliştiğine dikkat çekti.
Ülkemizde hızlı İnternet’in yaygınlaştırılması, fiber şebekelerin kurulması gibi temel alanlarda sorunların devam etmesi, bu sorunların aşılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi için kararlar alınmadan ve düzenlemeler yapılmadan önce konuşulmasının da önemini BTK ile paylaşan TELKODER, BTK Kurul üyeleri ile TELKODER Yönetim Kurulu üyelerinin bir araya gelmelerinin sektörün ve ülkenin geleceği için hassas bir nokta olduğunu vurguladı.

📆 04 Ağustos 2015 Salı 12:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR