MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Genel, Toplum » Terörden nemalanmaya çalışanları lanetliyor ve kınıyoruz
Terörden nemalanmaya çalışanları lanetliyor ve kınıyoruz

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, son günlerde artan şehit haberleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

 

Taşeron terör örgütü azdı. Onların önünü açanlar, şehit ailelerinin gözyaşlarında boğulacaktır. Dün 12 askerimizin şehit olduğu haberi yüreğimizi yaktı. 12 eve ateş düştü. Ateş düşen evlerin acısını yalnız onlar bilir, açıklamasında bulundu.
İçimiz yandı, Allah’tan rahmet diliyoruz:

 
Şenocak, şunları söyledi: “Şehit olan kardeşlerimize Allah(c.c)’tan rahmet diliyoruz. Sadece kederli ailelerin yüreği yanmadı. Hepimizin yüreği yandı. Birkaç süslü kelime de bu ateşi söndüremez. Millet olarak şu an içimizde sessiz bir ateş var ve gittikçe büyüyor. Taşeron terör örgütü bilsin ki, milletin yüreğindeki bu sessizlik bu Zerdüştler için hayırlı değildir. Akıttıkları kanda boğulacaklar.
Şehit sayısı artarsa siyaseten kâr edeceklerini düşünenler var!

 
Dün 12 canımız aramızdan ayrıldı. Onların şehit haberleri başta aileleri olmak üzere tüm milleti üzüntüye ve gözyaşına boğdu. Bu saldırılar daha ne kadar sürecek. Kaç çocuğumuzu daha toprağa gömeceğiz? Bu saldırılar millet olarak hepimizi içten yaraladı. Hepimizi fazlasıyla gerdi. Bunun mutlaka bir sorumlusu olması gerekir. 7 Haziran seçimlerine kadar şehit haberi duyamazken birden ne oldu? Ne değişti? Öyle görünüyor ki kaostan nemalanmaya çalışanlar var! Şehit sayısı artarsa siyaseten kâr edeceklerini düşünenler var! Bunu düşünenler, bu millete hainlik yapanlardır. Bu düşüncede olanlar vatan hainleridir. Siyasetten ve partilerden önce vatan ve millet mefhumu gelir.

 
Hesap sorulmalıdır:

 
Bu güzel vatanımızı kan gölüne çeviren, anaların gözyaşını akıtan, çocukları yetim, eşleri dul bırakan hainlerden hesap sorulmalıdır. Olayları tırmandıranlar bulunup hesap sorulmalıdır.
Ülkemiz kuşatma altında. Milletin sabrı tükeniyor. Ülkeyi kan gölüne çevirenler iyi bilsin ki, bu millet çok savaş görmüş, çok badireler atlatmıştır. Bu millet, emperyalist güçlerin oyunlarına boyun eğmemiştir. Emperyalist güçlerin oyuncaklarına gereken dersi tarihte vermiştir. Bu aziz vatanın toprakları üzerinde emellerine ulaşamayacaklarını anlayan hainler durmadan yeni planlar yapıyor. Bu aziz milletin ne yapacağını görmek istiyorsanız tarihe bakın.

 
İdam cezası uygulansın:

 
Hükümet yetkililerine sesleniyorum: İhmali olanları ve sorumlularını bulup cezalandırın. İdam cezası yeniden gelmelidir. Bu ülkeyi seviyorsanız, bu vatanın her karış toprağına canınızla ve kanınızla bağlıysanız, her şehit haberinde içiniz yanıyorsa, ölen evlatlarımızın ailelerinin yerine kendinizi koyarak empati yapın ve idam cezasını acil olarak Meclis’te görüşerek yeniden uygulamaya koyun. Bu satılmışlar, bu vatan hainleri birer birer idam edilmedikçe acımız dinmeyecek.

 
Terörü lanetliyoruz ve kınıyoruz:

 
Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen olarak, halkımızı itidale, Hükümet yetkililerini de görevlerini yapmaya davet ediyorum. Milletin sabrı tükenmek üzere. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışan vatan hainlerini durdurun. Terörün maşalarını, terörün eli kanlı patronlarını, terörü körükleyenleri, teröre geçit verenleri lanetliyoruz. Askerimizi, polisimizi, vatandaşlarımızı kalleşçe katleden canileri lanetliyoruz. Terörden nemalanmaya çalışanları lanetliyoruz. Ülkemizi kana bulayan terörü şiddetle kınıyoruz. Terör batağına batıp sinsi sinsi seyredenleri kınıyoruz.”

📆 20 Ağustos 2015 Perşembe 15:36   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR