MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » TÜBA Akademi Ödülleri’ne Başvurular Devam Ediyor
TÜBA Akademi Ödülleri’ne Başvurular Devam Ediyor

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, 2015 yılında uluslararası düzeyde “ TÜBA Akademi Ödülleri” veriyor. Bütün bilim insanlarına açık olan başvurular için son gün 16 Ağustos 2015.

Akademi Madalyası ile 30 bin USD’den oluşan uluslararası “TÜBA-Akademi Ödülleri” ile, “uluslararası düzeyde başarılı bilim insanlarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor.
TÜBA’nın bilim insanlarını onurlandırmanın yanında, Türkiye’nin bilim düzeyinin yükselmesine ve dünya bilim camiasıyla entegrasyonuna katkıda bulunmak üzere sunduğu Akademi Ödülleri, kapsamı itibarıyla Türkiye’de ilk defa verilecek.
Akademi Ödülleri’nden bir tanesi, üç alan arasında dönüşümlü olarak, Türkiye’de çalışan veya Türkiye bağlantılı bilim insanlarına takdim edilecek. Adayların değerlendirilme sürecinde çalışmalarının özgün, öncü ve çığır açıcı olmasının yanında eğitim ve toplumsal hizmetleri ve katkıları da dikkate alınacak.
TÜBA Akademi Ödülleri için TÜBA üyeleri, TÜBA’nın ilişkili olduğu bilim akademileri ve akademiler arası kuruluşlar ve davet edilen diğer bilim kuruluşları ve bilim insanları aday gösterebilecek.
Aday gösterilen bilim insanlarının çalışmaları ve katkıları üç ödül alanında oluşturulan TÜBA Ödül Komitelerince hakem ve danışman görüşleri alınarak değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda öneriler Akademi Konseyi’ne sunulacak ve ödül sahipleri Akademi Konseyi kararıyla belirlenecek ve ödüller aynı yıl içinde düzenlenecek törenle sahiplerine tevcih edilecek.
Aday göstermek isteyenlerin istenen bilgi ve belgeleri akademi.odulu@tuba.gov.tr adresine e-posta yoluyla, aynı zamanda Piyade Sokak No: 27 06690 Çankaya Ankara adresine posta yoluyla göndermeleri gerekiyor.
Ayrıntılı bilgi için: www.tuba.gov.tr

📆 10 Ağustos 2015 Pazartesi 15:30   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR