MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » ‘TÜRKİYE İÇİN ENERJİ BAĞIMLILIĞI KADER DEĞİLDİR’ KONFERANSI KARTAL’DA GERÇEKLEȘTİRİLDİ
‘TÜRKİYE İÇİN ENERJİ BAĞIMLILIĞI KADER DEĞİLDİR’ KONFERANSI KARTAL’DA GERÇEKLEȘTİRİLDİ

‘TÜRKİYE İÇİN ENERJİ BAĞIMLILIĞI KADER DEĞİLDİR’ KONFERANSI KARTAL’DA GERÇEKLEȘTİRİLDİ

 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Kasım ayı programları kapsamında, ‘Türkiye İçin Enerji Bağımlılığı Kader Değildir’ adlı konferans Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, çok sayıda meclis üyesi ve birim müdürü katıldı. Etkinlikte, konuşmacı olarak Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Koordinatörü Necdet Pamir yer aldı. Pamir, yaklaşık bir buçuk saat boyunca tüm katılımcılara, Türkiye’nin enerji konusunda dününü, bugünü ve geleceğini anlattı.

 

”Enerjiyle İlgilenen Yurtseverleri Tasfiye Ediyoruz”

 

Başkan Altınok Öz, konferans sonunda yaptığı konuşmada, Necdet Pamir’e teşekkür ederek, ”Kartal Belediyesi olarak huzurevini enerji tasarruflu bir bina olarak yaptık. Enerjinin %63’ü tasarruf ediliyor. Suyun %95’i tasarruf ediliyor, geri dönüşüyor. Bunları yapabiliriz; fakat en önemlisi bu projeyi yapan Kartal Belediyesi’nin kendi teknik elemanlarıydı. En büyük artımız insan kaynağıydı. Çiftçiye tarla parası vererek, çiftçiyi tembel hale getirdik. Yüzyıllardır bu coğrafyada oluşan tarım hafızasını yok ediyoruz.  Yüzyıllardır biriken Türkiye’deki enerji ile ilgilenen gerçek yurtseverleri yavaş yavaş tasfiye ederek özelleştirme yoluna gidiyoruz.  Bu konuda biraz bilgi sahibi olalım diye Necdet Bey’i davet ettik.” dedi.

Konferansın sonunda Başkan Altınok Öz, Necdet Pamir’e plaket takdim etti.

Galeri
📆 07 Kasım 2017 Salı 14:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR