MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi ‘Kadına Şiddete Hayır’ Dedi
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi ‘Kadına Şiddete Hayır’ Dedi

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezleri (AÇEM), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne dikkat çekmek amacıyla Tuzla Marina’da etkinlik düzenledi. Kadınlar, taşıdıkları el dövizlerine mor renkli el baskısı yaptı.

Tuzla Belediyesi’nin anne ve çocuğu eğitimde aynı çatı altında buluşturan birimi Anne Çocuk Eğitim Merkezi (AÇEM), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne dikkat çekmek için Tuzla Marina’da yürüyüş gerçekleştirdi. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyerleri, konuklarına 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair yasa hakkında bilgi verdi. Yürüyüşün ardından stantta buluşan AÇEM kursiyer anneleri,  dövizlere mor renkli el baskısı yaparak günün anısına sembolik iz bıraktı. ‘Kadına Şiddete Hayır’ defterine duygu ve düşüncelerini yazan kadınlar, etkinliğin finalinde ‘Şiddete Hayır’ yazılı balonları gökyüzüne bıraktı.

En Çok Kadının Yüreği Şiddet Görüyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, şiddet gören her kadının yanında olduklarını söyledi. Şiddetin en çok kadının yüreğine dokunduğunu vurgulayan Başkan Yazıcı, “Sevgi, saygı ve karşılıklı hoşgörü ile aşılamayacak sorun yoktur. Sevginin anlamını bilmeyen, yüreğinde sevgiyle yaşamayanın sığındığı liman ise maalesef şiddet oluyor. Ülkemizde her yıl binlerce kadın şiddete maruz kalıyor, bilinenler olduğu gibi bu insanlık dramını sosyal bir yara olarak içinde taşıyanların, aile ve toplum baskısıyla hak ve hukuk mücadelesini gerçekleştiremeyenlerin sayısı da az değil. Bu süreçte en çok kadının yüreği şiddet görüyor.
Bir toplumu büyüten, yetiştiren, geleceğe hazırlayan ve her ferdinde emeği bulunan kadınlarımızın hem dini hem de milli kimliğimizde verilen gerçek değerine eğitim ve bilinçlendirici, farkındalık oluşturan çalışmalar ile geri döneceğine inanıyorum.
Tuzla Belediye Gönül Elleri Çarşısı Aileyi Güçlendirme Komisyonumuzla Tuzla’da yaşayan ve şiddet gören her kadının yanındayız. Şiddetin düzeyi ne olursa olsun, biz toplumun sosyal açıdan dezavantajlı her kesimine olduğu gibi şiddet mağduru kadınlarımıza da sevgiyle hizmet sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalığı arttırmak için Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın “Öfkene Yenilme, Şiddete Dur De” temalı film hazırladığını da söyledi.

📆 24 Kasım 2017 Cuma 13:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR