MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Haziran 2023
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Yıl Sonu Şenliği Düzenledi
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Yıl Sonu Şenliği Düzenledi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın anne ve 3-6 yaş aralığındaki çocuklarını eğitimde aynı çatı altında buluşturan ve Türkiye’ye örnek olan Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Anneler Günü’nde yılsonu şenliği düzenledi. Bu yıl eğitim alan 1.693 anne ve 1.520 çocuğa sertifika ve belgeleri şenlikte verildi.


Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 7 şubesinde 48 eğitim sınıfında 1.693 anne ve 1.520 çocuğa ücretsiz kurslar düzenledi. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, yılsonu şenliğini Anneler Günü’nde İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Şenliğe Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin Emlak Konut, İçmeler, Yayla, Orhanlı, Aydınlı, Şifa ve Mimar Sinan şubelerinde eğitim alan 3-6 yaş aralığındaki çocukların yıl boyunca yapmış oldukları el ürünleri, İdris Güllüce Kültür Merkezi fuaye alanında sergiledi.

370 Minik Kursiyer Şenlikte Gösterilerini Sahneledi
Şenlik, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin çalışmalarını anlatan slayt gösterisi ile başladı. Emlak Konut ve Şifa Mahallesi şubeleri kursiyer annelerinden oluşan bağlama grubunun mini konseri beğeni topladı. 370 öğrencinin 2 bölüm halinde sundukları Yılsonu Şenliği’nde, şiir okuma, müzikli dans gösterileri, ront gösterisi, halk oyunları, jimnastik gibi çeşitli gösteriler sahnelendi. Minik kursiyerlerin gösterileri, aileleri tarafından ilgiyle takip edildi.

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Benzeri Olmayan, Güçlü ve Orijinal Proje
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, şenlikte yaptığı konuşmada Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin anne ve okul öncesi çocukların eğitim hayatındaki rolüne dikkat çekti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Türkiye’ye benzeri olmayan, orijinal bir eğitim projesi kazandırdığını belirten Alireisoğlu, “Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Türkiye ölçeğinde eşi benzeri olmayan, güçlü ve orijinal bir eğitim projedir. Tuzla Belediyesi’nin güçlü desteği, özverili, gayretli çalışmaları ile gerçekleştiriliyor. Sevgili anneler ve babalar çok şanslısınız. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde çocukların üzerinde biraz daha fazla emek var. Çok fedakarlık görülüyor. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’ni kuran başta Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya, ilgili birim çalışanlarına ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

‘Eğitim Kenti Tuzla’da Evlatlarımızı Geleceğe Hazırlıyoruz
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından kurulduğunu ve Türkiye çapında örnek alındığını söyledi. Başkan Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonunu hatırlatan Özcan, “Üzerine titrediğimiz, göz bebeğimiz, sevgili evlatlarımızı Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonu ile geleceğe hazırlıyoruz. Bir çocuğun karakteri 6-7 yaşlarında oluşmuş oluyor. Bu yaşlar hassas yaşlar olduğu için biz bu projeyi başlattık, annelerle birlikte aynı ortamda eğitim almasını sağladık. Anne babalar bu eğitime yoğun ilgi gösterdi ve şu anda 7 şubemizle hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızdan şubelerin artması, eğitim saatlerinin artması gibi talepler geliyor. Yeni şubeleri açmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan bu güzel melek gibi yavrular için ne yapılması gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcudur. Destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında eğitim alan 1.693 anne ve 1.520 çocuğa sertifika ve belgeleri, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan tarafından verildi. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyer anneleri de günün anısına protokole el emeği ile hazırladıkları hediyeleri takdim etti.
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Yılsonu Şenliği, illüzyonist Levent Maruf’un gösterisi ile sona erdi.

📆 15 Mayıs 2019 Çarşamba 21:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR