MENÜ ☰
Ramazan Ayınecdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Sağlık, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi Sosyal Belediyecilik Hizmetlerinde Sınır Tanımıyor
Tuzla Belediyesi Sosyal Belediyecilik Hizmetlerinde Sınır Tanımıyor

Tuzla Belediyesi, ilçe ve yurt içinde sürdürdüğü sosyal sorumluluk projelerine Afrika Kıtası’nın Nijer ülkesini de ekledi.

 

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, resmi görevlendirmeyle Gönüllüler Platformu’na katılarak Nijer’de 2.222 hastanın göz muayenesini gerçekleştirdi.
9 derneğin işbirliğiyle kurulan Gönüllüler Platformu, Nijer’e bu yıl 16. kez gitti. Tuzla Belediyesi de bu yılki organizasyona katılarak gönüllülerle birlikte hareket etti. Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, resmi görevli olarak ekibe katıldı. Tuzla Belediyesi, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Belediyesi çalışanlarının bağışları ile 15 hastanın katarakt ameliyatı gerçekleştirildi, 17 aileye toplam 52 keçi bağışlandı, 1 su kuyusu açılmasıyla ilgili sözleşme imzalandı, onlarca hastanın ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçları karşılandı.

 

Doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarından oluşan 48 kişilik Gönüllüler Platformu, yanlarında götürdükleri 170 koli tıbbi malzeme ve ilaçla şifa dağıttı, binlerce hastanın muayene, tedavi ve ameliyatlarını ücretsiz gerçekleştirdi. Nijer’in Tessaoua ve Aguie kentlerinde doktorlar ve hemşirelere tıp, sağlık çalışanlarına da tıbbi cihazları kullanma eğitimi verildi.

 
Gönüllüler Platformu, ekonomik sıkıntı içinde yaşamını sürdüren ülke halkı ile yakın ilişkiler kurdu. Halkla sosyal ortamlarında diyalog kuran Gönüllüler üyeleri, 15 günlük programı dolu dolu yaşadı.

 

Sosyal Belediyecilik Hizmetlerimizi Kıtalar Ötesine Taşıdık

 
Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, ülkemizden 6 bin km. uzakta yaşadığı günlerde gerek iklim koşulları gerekse genetik şartlar nedeniyle göz rahatsızlığı yaşayan 2.222 hastanın ilk muayenesini gerçekleştirdi. Özcan’ın içinde yer aldığı ekip, 612 kişinin katarakt ameliyatını yaptı.

 

Nijer’de geçirdiği günleri objektifi ile hatıralarına kaydeden Özcan, “Tuzla Belediyesi olarak bu yıl katıldığımız organizasyon ile sosyal belediyecilik hizmetlerimizi kıtalar ötesine taşıdık. Gönüllüler Platformu, bu yıl Nijer’de 10 binin üzerinde hastanın tedavi ve ameliyatını gerçekleştirdi.

 

Tuzla Belediyesi, bağışlar ve yardımlar ile Tuzla halkı ile Nijer halkı arasında köprü oluşturdu. Tuzla’dan 17 aile, Nijer’den 17 aile ile kardeş oldu. Nijer halkına da hem hizmette bulunduk, hem de imkanlarımız ölçüsünde ekonomik destek sağladık. 2 gözü de görmediği için evlenemeyen, sevdiklerini göremeyen yüzlerce insanın ışıkla tanışmasını sağladık. Her doktor kendi uzmanlık alanında yüzlerce hastayı sağlığına kavuşturdu.

 

Gönülden yapılan bir hizmetin mutluluğu ile ülkemize döndük. Zamanımız kısıtlı olduğu için muayene ettiğimiz ama ameliyatını gerçekleştiremediğimiz 300 kişi bizi bekliyor. En kısa zamanda tekrar Njier’e giderek bu kardeşlerimizin ameliyatını gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun heyecanını yaşıyorum. Sosyal hizmetlerde her kesimden gönüllünün desteğine ihtiyacımız var” dedi

 

Gönüllülerin Nijer Hizmetleri
Gönüllüler Platformu’nun Nijer’deki tıbbi ve sosyal hizmetlerinin rakamsal yansıması aşağıdaki şekilde oluştu.
Dahiliye Poliklinik 2.530
Çocuk Poliklinik 1.267
Cerrahi Ameliyat 290
Ultrason Çekimi 444
Göz Poliklinik 2.222
Katarakt Ameliyatı 612
K.B.B Poliklinik 2.015
Kulak Aspirasyon 1.037
Diş Poliklinik 1.289
Çekilen Diş Sayısı 1.610
Laboratuar Kan Testi 402
Dağıtılan Keçi Sayısı 1.020
Açılan Kuyu Sayısı 26

 

📆 16 Mart 2015 Pazartesi 16:40   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR