MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla’daki Alevi Kanaat Önderlerinden Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Ziyareti
Tuzla’daki Alevi Kanaat Önderlerinden Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Ziyareti

Tuzla’daki Alevi dernek ve vakıflarının yöneticileri ile Alevi Dedeleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Tuzla’da yapımı planlanan ve devam eden Cemevleri’nin durumu hakkında fikir alışverişinde de bulunuldu.

 

 

Anadolu Alevi Derneği, Cem Vakfı Orhanlı Cemevi, Haydar Eren Eğitim ve Kültür Vakfı, Karacaahmet Tuzla Şubesi, Konaşlı Hz. İmam Ali Cemevi, Seyit Seyfi Cemevi, Tuzla Ehlibeyt İnancını Araştırma Yaşatma Derneği’nin başkan ve yöneticileri ile Alevi Dedeleri, Muharrem ayı iftar programına katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular. Misafirlerini makamında ağırlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gençlerimizi iyi yetiştirmek adına üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

 

Gençlerimiz İçin Ne Gerekiyorsa Onu Yapalım

 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’daki Alevi camiasının kanaat önderlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Dr. Faruk Öndağ’ın “Haz çağında organik çocuk yetiştirmek” isimli kitabındaki temaya dikkat çeken Başkan Yazıcı, gençliğin milli manevi değerlerine bağlı bir nesil olarak yetiştirilmesinin önemine değindi. Başkan Yazıcı, “Kitaptaki ismiyle organik çocuk yetiştirmenin, geleneğimize, göreneğimize, inançlarımıza, milli manevi değerlerimize bağlı çocuk yetiştirmenin zor olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Hep övündüğümüz ama her an kaybedebileceğimiz 35 milyon gencimiz var ama Allah korusun bunları kaybedersek geleceğe dair kaygılarımız oluşur. Artık savaşlar masa başında yapılıyor. Genç nüfusa bugün ne yaparsak 20 yıl sonra o sonuçla karşılaşırız. Gençlerimizi, Alevi-Sunni veya başka bir ayrıma sokmadan sahip olduğu milli ve manevi değerlerle yetiştirmemiz lazım. Biz bu topraklarda 1000 yıldır kardeşçe yaşamışız, herkes kendi üstüne düşen görevi yaparsa geleceğe daha net bakarız. Daha mutlu, daha kardeşçe, inanç değerlerimizle gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Bunun için Cemevi ise Cemevi yapalım, Kültür Merkezi ise Kültür Merkezi yapalım, Gençlik Merkezi ise Gençlik merkezi, Cami ise Cami, Yurt ise Yurt yapalım. Ne gerekiyorsa onu yapalım” dedi.

 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, buluğ çağından itibaren gençlerin sorgulama metoduyla kendini ve dünyayı anlamaya çalıştığını söyledi. Bu sürecin en sağlıklı şekilde sürdürülmesi için herkesin sorumlu olduğuna değinen Başkan Yazıcı, “Genci evde 4 duvar arasına alsanız bile internetle, cep telefonuyla, bilgisayarla bile kafasına girilebiliyor. Buluğ çağından itibaren artık çocukların kafasında bazı şeyler şekillenmeye başlıyor. “Ben nereden geliyorum? Nereye gidiyorum? Kimim? Ne yapmam lazım? Neye inanmalıyım?” diye soruyor. O gencin sorguları sorduğu dönemde kafasında en ufak sorguyla yönünü değiştirebilir” şeklinde konuştu.

İyi Niyetimizle Hizmet Ediyoruz
Tuzla’da projelendirilen, yapımı devam eden ve yenileme talebinde bulunan Cemevleri’nin durumu hakkında da bilgi veren, soruları yanıtlayan Başkan Yazıcı, “Tüm iyi niyetimizle hizmetimize devam ediyoruz” dedi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve misafirleri, Cemevleri’nde yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bir toplantı düzenlemesini karara bağladı.
Alevi Dernekleri, ziyarette Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Erkan Acir’in “Sorularla Muharrem, İmam Hüseyin ve Kerbela” isimli kitabını hediye etti.

📆 08 Aralık 2014 Pazartesi 14:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR